استانداری سمنان وظیفه نظارت بر پاسداران نوروزی – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمیدی صبح پنجشنبه در نشست همزمان ستاد اجرایی خدمات سفر به مسافران و زائران و شورای راهبری مدیریت حوادث و بحران استان سمنان که به همت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: مدیران اجرایی استان ها در مواجهه با مشکلات احتمالی در شهرستان ها، بلافاصله با فرمانداران ارتباط برقرار کرده و تمام توان خود را برای حل مشکلات با کمک فرمانداران و سایر مسئولان به کار می گیرند.

وی افزود: استان سمنان با توجه به عملی بودن و تردد بالای مسافر و همچنین بارندگی های موجود؛ از عصر امروز تا آخر هفته (جمعه) با انبوهی از مسافران مواجه می شود و لذا لازم است فرمانداران شهرستان ها به ویژه شهرستان های حاشیه جاده؛ مساجد، مدارس و سالن های ورزشی را آماده کنید تا مسافران احتمالی در مسیر بتوانند به این مکان های استراحت هدایت شوند.

معاون عمرانی استاندار سمنان و جانشین ستاد مدیریت بحران سمنان در ادامه سخنان خود گفت: فرمانداران باید نگهبانان نوروزی را کنترل و مدیریت کنند تا مسافران در دریافت خدمات با مشکل مواجه نشوند.

حمیدی با بیان اینکه استانداران; وی نقاط حادثه خیز شهر را رصد کرد تا در مواقع اضطراری و راه بندان در آن مناطق، نیروهای کمکی را به آن مناطق اعزام کند. غرفه ها را در نمایشگاه ها به شیوه ای مناسب و ایمن تثبیت کنید تا آسیبی به غرفه داران و محصولات آنها وارد نشود.

وی به بارندگی های روز گذشته اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های محلی در روستاها برای بازگشایی راه ها استفاده شود.