روایت های متناقض از موج هشتم کرونا/ اطلاعات وزیر به روز نیست! – خبرگزاری مهر امور روز ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کشور در هفته‌ها و روزهای گذشته باعث شده تا وزیر بهداشت بار دیگر از مردم بخواهد که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی‌تر عمل کنند.

در این میان بهرام عین اللهی به موضوع دیگری نیز پرداخت و آن غافلگیری موج هشتم بود. تا جایی که وزیر بهداشت مدعی شد منتظر موج هشتم بهمن 1401 بودیم که اسفندماه رسید!!

وزیر بهداشت که در سال نو به مشهد سفر کرده بود در گفتگو با خبرنگار صداوسیما در این باره گفت: انتظار می رفت موج هشتم ویروس کرونا از بهمن ماه در کشور رخ دهد اما از اواخر اسفندماه با تاخیر وارد شد. و اکنون این موج در کشور ایجاد شده است، بنابراین رعایت دستورات بهداشتی و واکسیناسیون مهمترین ابزار پیشگیری از این بیماری است.

این اظهارات وزیر در حالی رسانه ای شد که برخی از معاونان وی از جمله معاون وزارت بهداشت و درمان؛ سال گذشته ادعا کردند که از موج هشتم عبور کرده اند صبح و ما زیاد نگران نیستیم.

سعید کریمی معاون وزیر بهداشت بارها از آغاز و پایان موج هشتم کرونا خبر داده بود. به این ترتیب برای اولین بار در نشست خبری دهه فجر (25 بهمن 1401) اعلام کرد که اکنون از موج هشتم کرونا عبور کرده ایم و 10 روز از اوج گیری موج و تعداد بیماران سرپایی می گذرد. و تعداد بیماران بستری در حال کاهش است. برآمدگی ما موجی بودیم که خوشبختانه تا امروز بالا نیامد.»

در پی این ادعا، معاون بهداشت وزارت بهداشت و برخی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی کرونا نیز مدعی شدند که موج هشتم سپری شده است. صبح.

بهمن ماه 1401 بود که سیداحمد طباطبایی از اعضای کمیته علمی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: موج هشتم کرونا به پایان رسیده است و در حال حاضر نمی توان پیش بینی دقیقی درباره احتمال ابتلا به این بیماری داشت. موج نهم بیماری، زیرا کرونا غیرقابل پیش بینی است.

اخبار ضد و نقیض کرونا در کشور را نشان می دهد که به نقل از وزیر و معاونانش نقل می شود قطعا نه هیچ هماهنگی در اطلاع رسانی این بیماری در کشور وجود ندارد. در حالی که شاهد افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها در کشور هستیم، احتمال می رود با پایان تعطیلات نوروزی همین روند تشدید شود. بنابراین بهتر است یک برنامه اطلاعاتی شفاف از وزارت بهداشت تهیه کنیم تا تعجب نکنیم.