افزایش 60 درصدی کمک های هلال احمر خراسان شمالی در تصادفات جاده ای – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ابوالفضل محیبان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پایگاه امداد و نجات جاده ای خراسان شمالی تاکنون به 17 حادثه امدادرسانی کرده که از این تعداد 21 نفر به مراکز درمانی منتقل شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با اشاره به اینکه 17 دستگاه آمبولانس در اختیار امدادگران این استان هستند، گفت: تنها در روز دوم فروردین بر اثر برخورد یک دستگاه پراید با یک دستگاه خودرو 8 نفر مصدوم شدند. خودروی سمند و در پی حادثه ای دیگر 10 نفر مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی بارش باران را عامل افزایش تصادفات جاده ای دانست و افزود: در زمان بارندگی رانندگان دقت بیشتری داشته باشند.

محیبان گفت: در سال گذشته 22 فقره حادثه رانندگی از 4 اسفند تا 10 فروردین ماه اتفاق افتاده اما امسال 25 فقره تصادف در همین مدت رخ داده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی با اشاره به اینکه امدادرسانی نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: از 4 اسفند لغایت اول فروردین سال گذشته 12 مصدوم توسط تیم امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند. اما امسال این تعداد افزایش یافته و به 35 زخمی رسیده است.

وی بیان کرد: با وجود اینکه زمان طلایی رسیدن به محل سقوط هواپیما 15 دقیقه است اما بر اساس آمار ثبت شده تیم امداد و نجات خراسان شمالی در مدت زمان 7 تا 8 دقیقه به محل سقوط هواپیما رسید که در نجات جان افراد موثر است.