ماه مبارک رمضان فرصتی برای بازگشت به سوی خداست – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدتقی مدرسه ای با بیان اینکه ایام ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای دعا است، گفت: التماس دعا گفت: برای پیمودن صراط مستقیم و برخورداری از نور هدایت کتاب الهی و کلام گرانقدر پیامبر و اهل بیت علیهم السلام باید از همه امکانات استفاده کنیم.

وی افزود: در این ماه مبارک به میهمانی خداوند متعال دعوت شده ایم و چه چیزی بالاتر و مهمتر از این دعوت؟ پس بیایید لحظات این ماه بزرگ را غنیمت شمرده و به سوی نیکی و تقوا بشتابیم و از آنچه ما را از رحمت خدا دور می کند بپرهیزیم. تنها کسانی که از این ماه پربرکت نجات می یابند برای آخرت نجات پیدا می کنند و وای بر کسانی که این فرصت بزرگ را از دست می دهند.

آیت الله مدرسی بر لزوم تقوا و پرهیز از حرام تاکید کرد و مومنان را به توبه دعوت کرد و ادامه داد: توبه غیر قابل برگشتی که روح را از آلودگی گناه پاک می کند. ماه مبارک رمضان، ماه رحمت الهی است، پس در این ماه باید عزم خود را جزم کنیم تا گناه را ترک کنیم و به سوی خدا برگردیم.

وی همچنین با اعلام اینکه ماه رمضان بهار قرآن و به تعبیر قرآن ماه نزول قرآن است، گفت: مومنان باید به خواندن و تدبر در آیات توجه کنند. قرآن و معانی آنها و باید در سنت های الهی تأمل کرد. در بسیاری از روایات بر تلاوت قرآن در این ماه تاکید شده و ثواب این تلاوت چندین برابر روزهای دیگر سال است.

آیت الله مدرسی در ادامه از مومنان خواست تا ماه مبارک رمضان را فرصتی برای گسترش دوستی و محبت بدانند و افزودند: کمک به نیازمندان را فراموش نکنیم. پیامبر گرامی اسلام (ص) بر اعطای این ماه با یک تاریخ تأکید کرده اند. همچنین با کنار گذاشتن کینه ها و تعصبات و پرهیز از تفرقه و دوگانگی، آرامش و محبت عزیزانمان را فراموش نکنیم.