تردد در جاده های استان بوشهر 20 درصد افزایش یافت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم اخترشناس صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز طرح نوروزی تاکنون 4 میلیون و 499 هزار دستگاه خودرو در جاده های استان بوشهر تردد کرده اند.

وی گفت: بر اساس تحلیل ترافیکی 60 راه اصلی مجهز به تردد شمار در استان بوشهر، از ابتدای طرح نوروزی تردد در جاده های استان نسبت به زمان مشابه پارسال 20 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: در این مدت 3 میلیون و 931 هزار و 149 دستگاه خودرو وارد استان بوشهر شده و 3 میلیون و 413 هزار و 32 دستگاه خودرو از استان خارج شده و مابقی تردد در داخل استان است.

وی خاطرنشان کرد: ورود و خروج خودروها به این استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 22 درصد و 25 درصد افزایش داشته است.

این ستاره شناس میانگین سرعت تردد خودروها از جاده های استان بوشهر در این مدت را 83 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و افزود: ورودی و خروجی از مرکز استان (محور چغادک – بوشهر و بالعکس) پرترددترین جاده در سال جاری بوده است. استان بوشهر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ولایت بوشهر تاکید کرد: همچنین رفت و برگشت محورهای بوشهر – دیر و بوشهر – گناوه در رتبه های زیر قرار دارد.

وی ادامه داد: چهار هزار و 336 کیلومتر بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و روستایی در استان بوشهر وجود دارد که 60 دستگاه تردد شمار، 19 دوربین مدار بسته، سه سامانه توزین سیار و 48 سامانه ثبت تخلف در محورها رصد می شوند. استان بوشهر به صورت آنلاین رصد می شود.