اسکان 18000 مسافر نوروزی در فضاهای آموزشی استان سمنان – اخبار سمنان – اخبار استان های تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

عادل خالقی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان وی با بیان اینکه این تعداد مسافر شامل چهار هزار و 606 خانوار بوده است، گفت: اسکان این تعداد مسافر در مدارس، مراکز اجتماعی و سایر فضاهای آموزشی متعلق به آموزش و پرورش استان سمنان انجام شد.

وی با اشاره به سهم هر یک از شهرستان های استان سمنان در روند اسکان نوروزی تا امروز، گفت: تا روز دوم فروردین شهرستان شاهرود با 6 هزار و 138 نفر در آموزش و پرورش بیشترین مسافر را داشت. و فضاهای مسکونی آموزش و پرورش در استان سمنان.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: پس از آن شهرستان سمنان با احتساب ستاد اسکان سازمان دانش آموزی استان سمنان مستقر در این شهرستان پذیرای 3 هزار و 660 مسافر نوروزی بود.

خالقی با اشاره به اسکان 3 هزار و 859 مسافر نوروزی در شهرستان دامغان گفت: دو هزار و 880 مسافر نوروزی نیز تا امروز در گرمسار اقامت داشتند.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای اسکان مسافران نوروزی در فضاهای آموزشی استان سمنان، گفت: 14 کلاس درس اضافه به تعداد کلاس های اسکان مسافران در استان سمنان اضافه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به اینکه مراکز اقامتی آموزشی و اجتماعی مرتبط با آموزش و پرورش دارای ظرفیت اسکان روزانه هفت هزار و پنج نفر است افزود: به منظور اسکان مسافران نوروزی در استان 13 پایگاه اقامتی فعال، 166 مدرسه شامل 1401 کلاس درس می باشد و این کلاس ها مجهز به امکانات رفاهی از قبیل تشک، یخچال، تلویزیون و … نیز می باشد.

خالقی با تاکید بر ارائه خدمات مطلوب به دانش پژوهان و مسافران نوروزی گفت: در این راستا آموزش های لازم به مدیران مدارس، سرایداران و سایر عوامل اجرایی مسکن برای اسکان بهتر هموطنان ارائه شده است.

وی گفت: نظارت و بازدید مستمر از مدارس و اماکن اسکان میهمانان نوروزی استان سمنان در دستور کار روزانه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/361