سوره منبع رؤیاهای مشهور جهان – خبرگزاری مهر ایران و جهان خبر

خبرگزاری مهر ، گروه استان ها: بهار رنگارنگ مرتب سازی مشابه او در کشورهایی مانند ترکیه، کانادا، انگلیس و نروژ و جاذبه های زیبا منحصر بفرد مازندران امسال آماده پذیرایی از گردشگران است.

این چشمه رنگارنگ و پلکانی یکی از معدود نمونه های چشمه های پلکانی جهان است که با حوض های رنگارنگ پذیرای مسافران بهاری است و در سال 1386 به عنوان دومین اثر طبیعی ایران پس از قله دماوند در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. .

این فنر مقابله ای سال ها به دلیل نبود سازوکار مناسب حفاظتی حال و روز خوشی نداشت و در نهایت با تلاش ها و اقدامات انجام شده به عنوان یکی از نامزدهای ثبت جهانی معرفی شد و در نهایت بعد از پاموک کلم بوقلمون دومین منبع بزرگ آب شور در جهان است.

این آبنما با پله و تراورتن در ایران و جهان بی نظیر است و اطراف آن پوشیده از زرشک وحشی و ارتفاعات آن پوشیده از جنگل های سوزنی برگ است. آبنما باداب مرتب سازی در جنوب شهر ساری و پشت کوه های بلند دودانگه قرار دارد و شهرت جهانی دارد. و برای برای دسترسی به چشمه های پلکانی از جاده ساری به سمت دودانگه بروید.

14 منبع خواب در مرتب سازی

این چشمه زیبا در ارتفاع 1841 متری از سطح دریا قرار دارد و دارای 14 چشمه رنگارنگ زیبا با آب های شور و اسیدی با خواص درمانی است. یکی از گردشگران کرجی که از این چشمه دیدن کرده است می گوید: هر کجا گوگرد می نشیند، رنگ چشمه تغییر می کند و رنگ آب آن را از سایر چشمه ها متمایز می کند.

محمد احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عمیق ترین نقطه سرچشمه است مرتب سازی به 96 متر می رسد، افزود: استخرهای این سرچشمه اسرارآمیز جذابیت خاصی به آن بخشیده است.

وی با این عنوان که هر سطح ته نشینی چشمه ها و برکه ها سال ها به طول انجامید، گفت: این نعمت خداوند بسیار شگفت انگیز است. هیجان انگیز و این یک رویا است.

هر ساله گردشگران خارجی از مناطق مختلف برای دیدن شاهکار خالق به دودانگه می آیند رشته نگاه کن مدیر گردشگران خارجی از باداب مرتب سازی وی گفت: این چشمه شهرت جهانی دارد و بسیار شگفت انگیز است هیجان انگیززیبا و منحصر به فرد است.

وی با این عنوان که این منبع دومین منبع آب شور جهان و به نوعی برادر خوانده یک منبع در ترکیه است، گفت: باداب مرتب سازی از نظر رنگ با دیگر فنرها تفاوت زیادی دارد.

در سال های گذشته به دلیل نبود زیرساخت های مناسب، گردشگران در فصل بهار با خودروهای خود می آمدند مرتب سازی نزدیک می شدند که تردد خودروها خسارت زیادی به بار آورد در حالی که به گفته کارشناسان این جاذبه های طبیعی باید حفظ شود.

کمبود امکانات در فصل بهار باداب مرتب سازی

بررسی وضعیت مناطق حاشیه ای منبع باداب مرتب سازی با خواهرشوهر او در ترکیه و دیگر مناطق قابل مقایسه نیستند و در حالی که این پاموک کاله در ترکیه به شهری پر از آبادی تبدیل شده است، اما مناطق حاشیه ای چشمه مرتب سازی آنها از امکانات ضعیف رنج می برند و هنوز مرکز و پذیرایی برای گردشگران ندارند.

محمد یاوری یکی از گردشگران با عنوان منطقه لبه منبع مرتب سازی وی از امکانات اولیه محروم است، گفت: مشکلاتی مانند نبود راه دسترسی مناسب، ضعف اینترنت و خدمات اجتماعی از جمله مشکلات و مشکلات منطقه گردشگری چشمه است. مرتب سازی هستند.

او را چشمه نامید مرتب سازی گفت: چشمه بی نظیری داشته باش مرتب سازی برای هر منطقه ای می تواند درآمد زیادی داشته باشد در حالی که منطقه دودانگه و چهاردانگه از امکانات ضعیف رنج می برند. وب سایت چشمه مرتب سازی این منطقه گردشگری اگرچه در بسته گردشگری مازندران به سرمایه گذاران معرفی می شود اما با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

آبنما باداب مرتب سازی به دلیل راه رفتن، املاح در آب و گرانش رسوب سلام او را در مازندران طبیعی و رویایی می دانند هر کجا جایی که گوگرد باشد رنگ آن زرد و در جایی که مس و آهن باشد رنگ آن قرمز است. آه و نمک و آهک نیز رنگ چشمه های آن را سفید کرده است.

گردشگرانی که با کفش روی صخره ها راه می روند تراورتن و پله ها جشمه خسارات زیادی به منشا وارد کرده و از طرفی خشکسالی در سال های اخیر منشا را تهدید کرده است.

فروش سنگ و سنگ باداب مرتب سازی همچنین در سالهای اخیر، باداب مرتب سازی تهدید کردند و عده ای سودجو این وجوه را غارت کردند تا به سود ناچیزی برسند هستند و تا کنون بخشهایی از چشمه مرتب سازی به دلیل پستی و کم توجهی آسیب های زیادی به او وارد شد در حالی که که می تواند با رشد گردشگری اقتصاد منطقه را متحول کند.