استان بوشهر از نظر افزایش ظرفیت اسمی تولید در صدر کشور قرار دارد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، علی باستین صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توسعه اشتغال و حمایت از تولید از اولویت های مدیریت ارشد استان بوشهر است که در این زمینه گام های مهمی برداشته شده است.

وی افزود: برای سال 1401 سهمیه اشتغال استان بوشهر 21 هزار نفر بود که با تلاش های صورت گرفته 30 هزار فرصت شغلی ایجاد شد که استان بوشهر را در رتبه دوم کشور قرار داد.

افزایش نرخ سرمایه گذاری و اشتغال

دستیار هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: این استان از نظر شاخص های اقتصادی در زمینه تولید، سرمایه گذاری و اشتغال وضعیت بهتری طی سال گذشته داشت.

وی جایگاه استان بوشهر را در احیای واحدهای تولیدی راکد و بازگشت این واحدها به چرخه تولید در بین سایر استان ها عنوان کرد و ادامه داد: استان بوشهر با افزایش ظرفیت اسمی محصولات تولیدی مقام اول را کسب کرد.

رتبه اول سرمایه گذاری ارزی

باستین با اشاره به افتتاح 95 طرح اقتصادی در استان بوشهر در دهه مبارک فجر سال گذشته افزود: این استان از نظر سرمایه گذاری ارزی رتبه اول و از نظر سرمایه گذاری ریالی رتبه دوم را در کشور دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در زمینه افتتاح 95 طرح اقتصادی مذکور در استان بوشهر بیش از 300 میلیارد ریال و 7.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده است.