تعلیق خطوط هوایی در صورت تخلف – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش ضمن استقبال از فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آغاز وی در سال 1402 راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پروازهای مسافری نوروزی را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در این مرکز اردویی، عملیاتی و میدانی انجام می شود. در حال حاضر انجام می شود و برهمن ضروری است که شرکت های هواپیمایی با یکدیگر قراردادهای استراتژیک منعقد کنند و در صورت لزوم هواپیماهای یکدیگر را تامین کنند تا از تاخیرهای طولانی مدت جلوگیری شود.

بذرپاش در ادامه بر نظارت لحظه ای تاکید کرد و خواستار افزایش سرعت عملیات هوایی شد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر اهمیت زمان مسافر، خواستار کاهش زمان تحویل کالا به مسافران شد.

وی ضمن تاکید بر توسعه وسایل کمک ناوبری در فرودگاه ها گفت: با اقدامات انجام شده در هفته های اخیر، سوء استفاده از بلیت کاهش یافته و میزان تاخیرات نیز اندکی بهبود یافته است، اما این کافی و قابل قبول نیست و نیاز به اقدامات نظارتی بیشتری است. این را بهبود بخشد

وی با تاکید بر افزایش رضایت مسافران گفت: اگر پروازها با تاخیر و سو استفاده کردن هیچ تغییری در بلیط ها نباید ایجاد شود. ما مصمم هستیم که خطوط هوایی متخلف را تعلیق کنیم.

بذرپاش همچنین پاسخ به موقع و مناسب مدیران ایستگاه ها و نمایندگان شرکت های هواپیمایی به مسافران را مورد تاکید قرار داد و گفت: شرکت های هواپیمایی باید در این زمینه شفاف سازی کنند و با پاسخی شایسته و در شأن مردم علت یا میزان تاخیرهای احتمالی را اعلام کنند. تحویل مسافران

در ادامه کاپیتان محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از راه اندازی این مرکز خبر داد و گفت: این مرکز بر اساس بخشنامه ها و دستورات وزیر راه و شهرسازی است که تعیین کرده بود. سال جدید به عنوان سال اقدام و فناوری هوشمند در حوزه مدیریت کنترل پرواز نامگذاری شده است. ، تشکیل شد.

وی افزود: تمامی ارکان صنعت از جمله; پلیس، سپاه، گمرک، مرزهای هوایی، سازمان هواشناسی و اطلاعات در اینجا به یکدیگر متصل هستند و پروازهای نوروزی به صورت یکپارچه رصد می شود.

کاپیتان محمدی بخش اعلام کرد: هر یک از شرکت ها به طور جداگانه OCC دارند اما نمایندگان شرکت های هواپیمایی در این مرکز مشکل حضور دارند با ناشی از تاخیر، آب و هوا، عملیات فرودگاه، سوخت و غیره است و در حال حاضر به صورت یکپارچه مدیریت و کنترل می شوند.

وی ضمن ارزیابی مثبت از عملکرد این مرکز تا کنون افزود: از مجموع 20 هزار مجوز، عمده پروازها طبق برنامه انجام شده است.