خروش ببرهای دزفول برای زائران نور و مسافران نوروزی – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، نمايش هوايي پايگاه چهارم وحدتي شخاري دزفول از آخرين روزهاي اسفند ماه سال 1401 آغاز شده و تا پايان امروز پنجشنبه 12 فروردين 1402 ادامه دارد.

پس از چندین سال وقفه و تعطیلی به دلیل کرونا، این نمایشگاه امسال از سر گرفته شد و با استقبال خوب مردم مواجه شد. همچنین امکان بازدید از این رویداد در دو نوبت صبح از ساعت 9 الی 12 و بعد از ظهر از ساعت 15 الی 18 وجود داشت که مسافران نوروزی از استان های مختلف کشور از این نمایشگاه دیدن کردند.

به جز محوطه بازی که در آن هواپیماها و تجهیزات پدافندی نیروی هوایی و پایگاه هوایی دزفول به نمایش گذاشته شده بود، دو اتاق دربسته نیز برای نمایشگاه در نظر گرفته شده بود که چند فروند هواپیمای F-5 به عنوان هواپیمای اصلی پایگاه هوایی دزفول به تفصیل به نمایش درآمد. . این FFJ ها هواپیماهایی هستند که قرار است پس از تعمیر و بهسازی، اورهال شده و به گردان پرواز بازگردانده شوند.

در دو آشیانه محصور این نمایشگاه نیز غرفه هایی برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد نیروی هوایی و عملیات پایدار آن در زمان جنگ به هموطنان برپا شد.

اما هواپیماهای ارائه شده در این نمایشگاه عبارت بودند از: F-5 Tiger مدل E و F پایگاه دزفول، هواپیماهای فلش، فانتوم اف 4، تامکت اف 14، میگ 29، تی 38 و پی سی 6، جنگنده اف 7 و جنگنده سوخو 24.

در روزهای برپایی نمایشگاه اگر هوا صاف، آفتابی و بدون ابر بود، دو فروند هواپیمای اف-5 اف بر فراز آسمان پایگاه دزفول به پرواز در می آمدند و در معرض دید عموم قرار می گرفتند. این پروازها که با ابراز احساسات مردم مواجه بود، از اولین مراحل آماده سازی زمینی هواپیما آغاز شد و با برخاستن و سپس پرواز آموزشی ادامه یافت. پس از پایان نمایش هوایی، هر دو هواپیما جلوی تماشاگران روی باند فرود می آمدند و به موقعیت قبلی خود باز می گشتند.

در این پایگاه در 8 اسفند 1401 پروازهای نمایشی در دو شیفت صبح و عصر انجام شد و صبح یک فروند هواپیمای F4 فانتوم از پایگاه همدان به آسمان دزفول آمد و با تشویق مردم روبرو شد. . در شب چهار نفر از خلبانان پایگاه دزفول با دو فروند F5 مدل F به نمایش گذاشتند اما در روز اول فروردین 1402 به دلیل ابری آسمان پرواز نمایشی در نوردهی انجام نشد.