بحران آب تهدیدی برای جهان است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق، عبداللطیف رشید رئیس جمهور عراق در حاشیه کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد آب که در نیویورک برگزار شد با ناتاشا پیرک موسار رئیس جمهور اسلوونی و هیئت همراهش دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار روابط موجود بین دو کشور مورد بررسی قرار گرفت و بر تقویت روابط در حوزه های مورد علاقه به منظور تحقق منافع مشترک دو ملت تاکید شد.

رئیس جمهور عراق با تاکید بر اینکه بحران آب تهدیدی برای جهان است، خاطرنشان کرد: عراق یکی از کشورهایی است که از افت سطح رودخانه های دجله و فرات به شدت آسیب دیده است.

وی بر لزوم اقدام و هماهنگی دوجانبه، چندجانبه، منطقه ای و بین المللی برای یافتن راه حلی برای بحران جهانی آب تاکید کرد.

عبداللطیف راشد خاطرنشان کرد: دولت عراق سخت تلاش می کند تا راه حل هایی برای بحران آب و تغییرات آب و هوایی و پیامدهای شدید آن برای ساکنان بیابد و همراه با کشورهای همسایه، منطقه و جامعه بین المللی به درک مشترک و بهره مندی از تجربیات دست یابد. . کارشناسان بین المللی آب و هوا برای همکاری

رئیس جمهور اسلوونی همچنین بر تمایل کشورش برای تقویت همکاری ها با عراق در زمینه های مختلف و همسویی دیدگاه های خود با پیشنهادات رئیس جمهور عراق در خصوص لزوم هماهنگی و همکاری بین المللی برای یافتن راه حل برای بحران آب و مقابله با تغییرات آب تاکید کرد. و تیز به نظر می رسد.