صبر ما تمام شده است / معادله بندر در مقابل بندر روشن است – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، محمد العطافی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن اعلام کرد: صبر ما به پایان رسیده است و باید با بندر معادله مقابل بندر روبرو شویم.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی نه جنگ و نه صلح برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت، افزود: ما مواضع ناقص و قرار دادن اقتصاد یمن در شرایط سخت را نخواهیم پذیرفت، بنابراین این توصیه را تکرار می کنیم که ادامه آن را نمی پذیریم. از محاصره بنادر ما

این مقام ارشد نظامی یمن گفت: نیروهای مسلح یمن موظف هستند در صورت لزوم معادله بندر به بندر را برای پایان محاصره فعلی اتخاذ کنند.

وزیر دفاع یمن ضمن هشدار نسبت به ادامه وضعیت نه جنگ و نه صلح گفت: صبر ما به پایان رسیده است و در صورت ادامه این روند کشورهای متجاوز باید منتظر واکنش دردناک و طاقت فرسا ما باشند. صنعا طرفدار صلح کامل و عادلانه است، اما طرف مقابل رویکردی فریبنده و مواضع دوگانه را در پیش گرفته است.

لازم به ذکر است که مقامات دولت نجات ملی یمن همواره اعلام کرده اند که ادامه این وضعیت را تحمل نخواهند کرد.

پیش از این، محمد عبدالکریم الغمری، رئیس ستاد مشترک ارتش نجات ملی یمن در سخنانی قهرآمیز علیه ائتلاف متجاوزان از متجاوزان خواسته بود تا هر چه سریعتر خاک این کشور را ترک کنند.

وی با اشاره به هشدار عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن نسبت به متجاوزان، به تمایل ملت یمن برای واگذاری سرزمین های یمن به دست متجاوزان اشاره کرد.

الغمری افزود: نیروهای مسلح در اوج آمادگی قرار دارند و شرایط آنها بسیار بهتر از هر زمان دیگری برای اجرای گزینه های مورد نیاز در هر مرحله است.