به دنبال ایجاد بازار برای محصولات ملی استان کرمانشاه هستیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالوحید محمدی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی آنلاین با تدوین برنامه های راهبردی تحقق منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۱۴۰۲ به نام سال «کنترل تورم و رشد تولید» اظهار داشت: تحقق شعار سال با برگزاری جلسه امکان پذیر است. اینطور نیست و تعداد و آمار سخنرانی ها مهم نیست و تغییر باید سر میز مردم مشخص شود، باید با همت مردم و مسئولان عمل شود و عمل شود و ما باید “ما می توانیم” را در سال جدید اجرا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه علیرغم حجم تحریم ها و جنگ ترکیبی دشمن توانسته ایم دوام بیاوریم، افزود: حل مشکل گرانی و مهار تورم و تحقق رشد تولید نیازمند عزم جدی مسئولان برای بسترسازی است. و حرکت موثر در بخش اقتصادی و گروه نخبگان موضوع دانش را در سال آینده دنبال خواهیم کرد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه همکاری نخبگان را در ارائه راهکارهای عملی در حوزه های استانی و کشوری برشمرد و گفت: در سال 1402 مردم و مسئولان با همفکری و تلاش برای مهار تورم و رشد تولید راهکارهای موثری برنامه ریزی و تدوین کردند. ما با شعار خود می توانیم به نتیجه برسیم، به دنبال تسهیل کسب و کار هستیم نه دخالت در مشکلات و از ایده های همه اعضای جلسات و کارگروه ها استفاده خواهیم کرد.

محمدی بر ظرفیت های استان کرمانشاه در حوزه گردشگری تاکید کرد و تصریح کرد: باید به جذب گردشگر در حوزه های تاریخی و بهداشتی و گردشگری مذهبی و دفاع مقدس توجه ویژه شود و هنر مدیران این است. استفاده بهینه از منابع محدود استان با نتایج مناسب.

وی ایجاد بازارچه برای تولیدات ملی استان را موضوعی مهم خواند و گفت: باید محوریت خرید را به استان بازگردانیم و بر تولیدات استان تمرکز کنیم و محصولات استان را علامت گذاری کنیم.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه بر برگزاری جلسات آموزشی تخصصی برای مدیران تاکید کرد و گفت: باید برای روستاهای استان برنامه ریزی شود. روستاها دارای منابع متنوعی هستند که پتانسیل قابل توجهی برای جذب گردشگری به استان دارند.