کرمانشاهی ها در ایام نوروز مراقب پیامک های کلاهبرداری باشند – خبرگزاری مهر

سرهنگ علی عباسی کسانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به آغاز سال جدید و تعطیلات نوروزی، مجرمان فضای مجازی با عناوینی مانند پرداخت حق الناس، عیدی گرفتن یا انعام در شبکه های اجتماعی مطالبی را پیامک می کنند و یا مطالبی را منتشر می کنند. در لینک زیر، آنها انجام می دهند.

وی افزود: کاربران پس از مشاهده پیامک کنجکاو می شوند و برای دریافت سهام، هدیه یا جایزه خود بر روی لینک موجود در پیام کلیک می کنند، لازم به ذکر است با بازکردن لینک، بدافزاری بر روی گوشی قربانی نصب می شود. با این ترفند مجرمانه اطلاعات کارت بانکی متقاضیان به سرقت می رود.

رئیس پلیس فتح کرمانشاهی به کاربران هشدار داد: شهروندان توجه داشته باشند که پیام های مربوط به شرکت ها، سازمان ها و… با شماره شخصی ارسال نمی شوند و در بیشتر موارد با شماره مشخص و لینک شده به نام وی، برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این گونه کلاهبرداری ها، سازمان ارسال می شود و حتی اگر روی لینک های دریافتی کلیک نکند. از دوستان و آشنایان خود بیایید.

عباسی کنی خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir مرجع جامع اخبار، اطلاعات و آموزش های سایبری است و کاربران می توانند با مراجعه به آن مشاوره های لازم را دریافت کنند و همچنین در صورت نیاز موارد مشکوک را در فضای مجازی گزارش کنند. سامانه واکنش اضطراری و یا شماره تماس 096380 به صورت شبانه روزی برای اشتراک گذاری با همکارانمان.