افزایش ظرفیت دوره های دستیاری در پنجاهمین آزمون دستیاری / بورسیه دستیاری از ابتدای سال آینده افزایش می یابد.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، ابوالفضل باقری فرد گفت: آزمون دستیاری 1402 31 اردیبهشت سال آینده در 25 رشته تخصصی برگزار می شود.

وی گفت: در آزمون جدید تغییراتی خواهیم داشت و با توجه به رشته های مورد نیاز کشور و زیرساخت های موجود در دانشگاه ها و مراکز درمانی، توانایی پذیرش دستیاری نسبت به سال های گذشته افزایش می یابد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: علاوه بر مدال آوران طلا و نقره، مدال آوران برنز نیز می توانند بدون قبولی در طرح از سال 1402 در آزمون دستیاری شرکت کنند.

وی تصریح کرد: در خصوص دو رشته بیهوشی و فوریت های پزشکی که جزو رشته های ضروری در کشور هستند؛ کلیه دانشجویانی که تا پایان سال 1402 فارغ التحصیل می شوند می توانند بدون قبولی در طرح در آزمون دستیاری در این دو رشته شرکت کنند.

باقری فرد افزود: در نظر داریم از ابتدای سال آینده بورسیه دستیاری بالینی تخصصی و فوق تخصصی، دندانپزشکی، داروسازی، دوره دکتری، کارآموزی پزشکی و کارورزی دندانپزشکی را افزایش دهیم.

وی با اشاره به درج اولویت مناطق محروم و قانون عدالت آموزشی در آزمون دستیاری گفت: کسانی که شرایط لازم برای طرح مکان یابی را داشته باشند برای تدریس دوره های تخصصی در مناطق کمتر برخوردار پذیرفته می شوند.
به گفته دکتر باقری فرد، طبق دستور کلیه دستیاران و کارآموزان متخصص و فوق تخصص در ایام نوروز طبق روال گذشته خدمات بهداشتی و درمانی ارائه خواهند کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید