پیش بینی بازدید روزانه 3000 نفر از نوروزگاه اردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردستان، سید محمد هادی احمدی فرماندار اردستان در حاشیه افتتاحیه نوروزگاه اردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال برای اولین بار نوروزگاه اردستان را در مجموعه باغ بانوان آماده کردیم که در آن نوروزگاه اردستان را آماده کردیم. با حمایت شهرداری و شورای شهر اردستان انجام شد و توانستیم این فضا را در مدت 20 روز آماده کنیم تا در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: در فاز اول نوروزگاه اردستان 15 غرفه محصولات خانگی و صنایع دستی شامل محصولات غذایی و میناکاری، آثار سرامیکی، نمایشگاه فرهنگی کتاب و سایر محصولات برپا شد و در مرحله دوم نمایشگاه 4 روز بعد مباحث مربوط به اسکان فرهنگیان و اقامتگاه بوم گردی پیگیری می شود.

احمدی طبا خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود روزانه حدود 3 هزار نفر از نوروزگاه اردستان بازدید کنند و حدود 15 بنر تبلیغاتی برای راهنمایی گردشگران به نوروزگاه در جاده اردستان نصب شده است.

فرماندار اردستان گفت: تاکنون بیش از 100 نفر در حوزه ستادی آموزش و پرورش شهرستان اسکان داده شده اند و در شهرستان اردستان ظرفیت اسکان روزانه 400 نفر است.

وی با بیان اینکه در سراسر شهرستان اردستان حدود 20 مدرسه آماده پذیرایی از مسافران است، تاکید کرد: تمامی نیروهای نظامی و امنیتی شهرستان اردستان برای برقراری نظم و امنیت در آماده باش هستند. ماه مبارک رمضان در روز سوم عید برنامه ریزی خاصی برای حضور دارند مسافران و کسانی که خدای ناکرده به ماه مبارک رمضان و روزه داران شهر توهین نمی کنند.

احمدی طبا یادآور شد: از هفته آینده ویژه برنامه هایی در مجموعه نوروزگاه این شهر برگزار می شود که اهالی شهرستان نیز می توانند در آن شرکت کنند و همچنین مسابقات خانوادگی و دیدارهای خانوادگی نیز برگزار می شود.

فرماندار اردستان با بیان اینکه حدود 15 سال است که نوروزگاه در بسیاری از شهرستان های استان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم این حرکتی که امسال در شهرستان آغاز کردیم، تجربه خوبی برای سال های آینده باشد. با توجه به اینکه امسال اولین سال است که از لباس استفاده می شود، ممکن است خلأهایی وجود داشته باشد، امیدوارم این مشکل برطرف شود.

وی گفت: از خانواده ها و مسافران اردستانی دعوت می کنیم در شب های نوروز و ماه مبارک رمضان به نوروزگاه اردستان بیایند و از این فضا و برنامه ها و امکانات بهره مند شوند.

انتهای پیام/63135
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید