روزهای خوش دریاچه ارومیه/ شادی مردم در میان امید روزافزون برای نجات دریاچه + فیلم – اخبار آذربایجان غربی – اخبار استان های تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، خط انتقال آب از تونل معدن سیب به دریاچه ارومیه پس از چندین سال انتظار از سوی مردم و وعده‌های ناقص دولت‌های گذشته، با پیگیری جدی و اجرای عملیات توسط دولت سیزدهم. سرانجام در ۱۴ اسفندماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

با افتتاح این خط انتقال و تاثیرات مثبت آن بر افکار عمومی، این بار شاهد عینیت بخشیدن به وعده ای از دولتمردان هستیم که کمتر کسی باور می کرد در کوتاه مدت عملیاتی و مثمر ثمر باشد.

آذربایجان غربی،

ورود اولین قطرات آب از خط انتقال به دریاچه و افزایش تدریجی آب در نقاط مختلف دریاچه، امید مردم و حضور گردشگران را به شدت افزایش داده تا جایی که شاهد رونق گردشگری در این منطقه هستیم. منطقه در آستانه عید نوروز

اگرچه به گفته خود کارشناسان و دولتمردان احیای کامل دریاچه ارومیه بسیار سخت است، اما انتقال آب از معدن سیب، مدیریت کشاورزی و بارندگی کمتر در فصل بهار می تواند وضعیت را تا حد خوبی بهبود بخشد.

آذربایجان غربی،

حضور گردشگران بومی و غیربومی در اطراف دریاچه ارومیه که با شادی و تفریحات سالم مانند قایق سواری و شنا همراه است، نوید تکرار روزهای شاد و زیبای سال های گذشته را می دهد که با کمی مدیریت می توان به آن دست یافت.

آذربایجان غربی،

انتهای پیام/