باغ پرندگان مشهد پلمب شد

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری فارس به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، مهدی اله پور مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: پارک پرندگان مشهد به دلیل تخلفات متعدد و عدم رعایت موازین زیست محیطی و نگهداری حیوانات در شهر پلمب شده است. شرایط نامناسب و نامطلوب که استانداردهای آن را برآورده نمی کند.

وی در خصوص جزئیات پلمب این مجموعه در مشهد افزود: باغ پرندگان مشهد چند سالی است که در مشهد راه اندازی شده است، کارشناسان حفاظت محیط زیست استان تذکرات متعددی را به مسئولان باغ مبنی بر عدم رعایت دستورالعمل های زیست محیطی و نامناسب صادر کرده بودند. و نگهداری نامطلوب گونه های موجود و مهلتی برای رفع عیوب و بهبود شرایط بهداشتی و انجام تعهدات به این مجموعه داده شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: متأسفانه به دلیل عدم اقدام و اصلاح شرایط موجود از سوی مدیران باغ پرندگان مشهد، تصمیم به پلمب این مجموعه گرفته شده و این اقدام از روز قبل انجام شده است.

مهدی اله پور گفت: پلمب این مجموعه برای حفظ جان پرندگان این مجموعه است و در صورت اصلاح و رفع مسائل و مشکلات مندرج در دستورالعمل ها و مقررات فنی زیست محیطی، امکان بازگشایی مجموعه بررسی می شود. . .

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید