نوروزگاه اردستان افتتاح شد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر سید محمد هادی احمدیه عصر یکشنبه در مراسم افتتاحیه نوروزگاه اردستان گفت: برای اولین بار در نوروز 1402 در اردستان نوروزگاه اردستان را با حمایت شهرداری و شورای شهر افتتاح کردیم که 20 روز طول کشید تا این مکان آماده شود و در اختیار اهالی و گردشگران نوروزی قرار گیرد.

او اضافه کرد: نوروزگاه اردستان در مرحله اول شامل 15 غرفه محصولات خانگی، صنایع دستی، خوراکی و اقلام فرهنگی و در مرحله دوم موضوعات مربوط به میزبانی کارشناسان فرهنگی و زیرساخت های اقامتی و اقامتگاه های بوم گردی در نوروزگاه ساخته شده

فرماندار اردستان گفت: برای جذب و راهنمایی گردشگران به نوروزگاه15 بنر در جاده اردستان نصب شده و پیش بینی می شود روزانه حدود 3000 نفر از آن بازدید کنند. نوروزگاه اردستان جهت حضور و بازدید.

احمدیه وی با اشاره به اسکان حدود 100 نفر در مراکز اقامتی فرهنگی در اردستان گفت: با احتساب تمامی مراکز اقامتی شهرستان اردستان اعم از اقامتگاه های فرهنگی، هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی روزانه ظرفیت اسکان 400 مسافر در اردستان وجود دارد.

وی با اشاره به آمادگی نیروهای نظامی و امنیتی در این شهرستان خاطرنشان کرد: 16 مدرسه در شهرستان اردستان، 2 مدرسه در زواره و 2 مدرسه در مهاباد آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی هستند و با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان است. با توجه به حضور و غیاب مسافر و سایر امور، برنامه ریزی از روز سوم عید شروع می شود سلام وجود داشته است.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: از روز چهارم اردیبهشت ماه ویژه برنامه هایی از جمله مسابقات و دیدارهای خانوادگی در این فضا برگزار می شود که علاوه بر گردشگران، اهالی اردستان و روستاهای اطراف نیز می توانند به این مکان مراجعه کنند.

فرماندار اردستان در خصوص اجرا نوروزگاه وی برای اولین بار در این شهرستان می گوید: چند شهرستان در استان و کشور وجود دارد نوروزگاه برگزار می شود، اما متأسفانه برای اولین بار در اردستان است و قطعاً در اولین بار خلأهایی وجود دارد. به خواست خدا حل خواهد شد.