برگزاری 50 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی در ماه مبارک رمضان در خراسان شمالی

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، امشب رضا رضایی رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری 50 برنامه پایگاه های فرهنگی، مذهبی و قرآنی در ماه مبارک رمضان خبر داد. و راز و نیاز خداوند متعال است و این فرصت را نباید از دست داد.

وی بیان کرد: همانطور که فصل بهار فصل رویش و تجدید طبیعت است، نزول قرآن و انس با خداوند در ماه مبارک رمضان نیز برای روح و روان انسان ها حیاتی است.

رئیس اداره قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی توسط نهادهای فرهنگی در سطح استان، افزود: با هماهنگی موسسات قرآنی استان، برنامه های متنوعی وجود دارد. برنامه های مهمی که در این ماه برگزار می شود. مبارک ویژه در بستر فضای مجازی تهیه شده است.

وی گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در استان در رشته های نقاشی، عکاسی، شعر و خوشنویسی، ترتیل و روان خوانی، روخوانی، صوت و لحن، کتاب خوانی، ترتیل خوانی قرآن کریم، محافل قرآن و عترت پاسخ به شبهات روزه، مشاوره روانشناسی، درس شهدا، کلام ناب، بیان آیات ناب، شبی با قرآن، اجرای تفسیر قرآن، مسابقه تفسیر جز30، برگزاری جلسات تفسیر، مسابقه تفسیر (همه ایام با کلام حق) مسابقه تفسیر سوره قدر و طرح برکت مؤمنانه از دیگر برنامه های قرآنی در ماه مبارک است. رمضان محسوب می شود

رضایی برگزاری برنامه قرآنی ویژه خانواده ها، محافل ترتیل خوانی خانواده، مسابقه عفاف و خانواده، اطعام و کمک به برپایی سفره افطار علوی در منازل خانواده های نیازمند، ختم قرآن ویژه خانواده ها، برپایی مراسم شب قدر در خانواده در منازل و عکس گرفتن از مراسم، سرکشی از خانواده های فعال قرآنی، آموزش مجازی قرآن و عترت، ترتیل و ترتیل، حفظ، تفسیر، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، آموزش مجازی خانواده قرآنی، آموزش خانواده، حکمت نهج البلاغه، کارگاه سبک زندگی، طرح اکرام کریم اهل بیت و برپایی سفره علوی شب قدر را از دیگر برنامه های اجرایی ماه ضیافت الله ذکر کرد.

لازم به ذکر است این برنامه ها با تاکید بر خدمات جهت گیری فرهنگی و اسلامی شهرستان ها و موسسات قرآنی فعال در تمامی شهرستان ها و مناطق استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید