نیروهای حفاظت و جنگلبانی در تعطیلات نوروزی در آماده باش هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، سرهنگ رضا اکبری فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور گفت: در تعطیلات نوروزی بیش از 1000 واحد گشت موتوری، موتورسیکلت و پیاده وظیفه حفاظت از منابع طبیعی را بر عهده دارند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور در ادامه گفت: خط ارتباطی 139 و 1504 به صورت 24 ساعته پاسخگوی گزارشات مردمی است و دوستداران منابع طبیعی می توانند در صورت وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع و یا هرگونه تخریب و تصرف منابع طبیعی توسط افراد سودجو گزارش دهند. به این سامانه برای تبلیغ

وی با بیان اینکه عده ای فرصت طلب از تعطیلات نوروزی سوء استفاده می کنند و به تخریب و تصرف منابع طبیعی می پردازند، هشدار داد: با هماهنگی های صورت گرفته با مراجع قانونی با غارتگران منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب در تعطیلات نوروزی به شدت برخورد می شود و این گروه از افراد به مراجع قضایی معرفی می شوند.

اکبری به مردم توصیه کرد از آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع، ته سیگار، کبریت و اشیایی مانند کپسول‌های شیشه‌ای و فلزی که در زیر تابش آفتاب باعث آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع می‌شوند، خودداری کنند و از شکستن شاخه‌های درختان خودداری کنند و به محیط طبیعی آسیب نرسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی اکبری، وی ابراز امیدواری کرد: با مشارکت مردم، یاوران و دوستداران طبیعت شاهد شکوفایی سرسبز و قوی ایرانی باشیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید