در هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر اصفهان چه گذشت؟- خبر اصفهان – اخبار استان های تسنیم تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، محمد نورصالحی در سخنانی در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر ضمن خیرمقدم به فرا رسیدن عید نوروز، پروژه انتقال آب را برجسته کرد و اظهار داشت: سال گذشته یکی از مشکلات اساسی و اولویت اول اصفهان، جریان آب در زاینده رود پایدار بود و مسئولان پیگیری های مستمری برای رفع این مشکل داشتند و در این راستا پروژه های انتقال آب راه اندازی شده است که امیدواریم با موفقیت همراه باشد.

وی با بیان اینکه در دو ماه گذشته شاهد بارندگی بوده ایم، افزود: با توجه به بارندگی در دو ماه گذشته جریان آب در زاینده رود بیشتر شده و امیدواریم شاهد تداوم جریان آب باشیم. سال آینده نیز در این رودخانه

رئیس شورای شهر اصفهان تعهد صنایع نزدیک به شهر اصفهان را مورد تاکید قرار داد و گفت: در روزهای اخیر شاهد هوای پاک در اصفهان بوده ایم اما نباید فراموش کرد که خطر آلودگی صنایع آلاینده واقع در نزدیکی شهر همچنان وجود دارد. و امیدواریم در نیمه اول سال مسئولان استانی و کشوری اقدامات لازم را در این زمینه بیندیشند.

نور صالحی بیان کرد: مهم ترین راهکار کاهش آلودگی هوا جابه جایی صنایع آلاینده و دور از شهر در شعاع 50 کیلومتری است و شهرک های دانش بنیان باید در محل آنها ایجاد شود تا زمینه اشتغال و کسب و کار بهتری ایجاد شود. نسبت به وضعیت فعلی

وی در ادامه با بیان اینکه تنش ها و تحولات اقتصادی باعث شد نتوانیم به تمام اهداف مدیریت شهری در سال گذشته دست پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: در سال 1402 برنامه های بهتری برای بودجه در نظر گرفتیم و امیدواریم با تلاش مضاعف به این اهداف دست پیدا کنیم. .

رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه امسال ناوگان حمل و نقل عمومی دو برابر شده و تعداد ناوگان نیز در سال آینده افزایش می یابد، گفت: راهور علاوه بر شهرداری باید برای بازکردن گره های ترافیکی نیز تلاش کند.

وی در ادامه به پروژه خط 2 مترو اصفهان اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم بخش مهمی از قطعه شمالی خط 2 مترو را در سال 1403 به اتمام برسانیم و برای رسیدن به این هدف باید فونداسیون وی در سال 1402 به اتمام برسد و تمامی ایستگاه های این قطعه در این قطعه قرار دارد. باید سال آینده ساخته شود و کار فنی آن به پایان برسد تا خط دوم مترو در سال بعد آماده خدمات رسانی به مردم باشد.

نورصالحی بیان کرد: در حوزه شهرسازی تلاش شده تا روند صدور پروانه های ساختمانی تسهیل و غیبت شود و در نتیجه اقدامات خوبی انجام شده است اما این که سال آینده برای مردم ادامه پیدا کند کافی نیست. به طور ملموس این تغییرات را احساس کنید. در حوزه ساخت و ساز پروژه ها با وجود هزینه های بالا به خوبی پیش رفتند اما باید تلاش خود را در سال آینده مضاعف کنیم. همچنین در بودجه سال آینده پروژه هایی وجود دارد که باید تکمیل شوند.

ما در حوزه آب مشکلات زیادی داریم

احمد شریعتی در سخنانی در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک پیشاپیش آغاز سال جدید از زحمات کارکنان شهرداری و مدیران شهرداری تشکر کرد و گفت: امیدواریم مهمانان نوروزی روزهای خوبی را در شهر اصفهان داشته باشند. اصفهان و اصفهانی ها هم خواهد بود مهمان نوازی شما خاطرات خوبی را برای مسافران رقم خواهد زد.

وی در ادامه مقاومت اصفهان را برجسته کرد و افزود: اصفهان در دوران دفاع مقدس حدود 23 هزار و 500 شهید تقدیم کشور کرد و این حماسه بی نظیری است. حدود 6000 شهید در گلستان شهدای اصفهان تشییع شدند و حدود 65 درصد شهدا متعلق به دوران دفاع مقدس استان بسیجی بودند. همچنین سه خانواده شش شهید، سه خانواده پنج شهید، هفت خانواده چهار شهید، 59 خانواده سه شهید و 542 خانواده دو شهید در استان اصفهان هستند.

عضو کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه 56 پدر شهید پس از شهادت فرزندانشان به شهادت رسیدند، افزود: حدود 830 فرزند شهید پس از شهادت پدرانشان به دنیا آمدند. حدود 5486 شهید دانش آموز 201 معلم شهید از سوی جامعه آموزش و پرورش استان به کشور معرفی شد.

شریعتی با اشاره به تشییع 370 شهید عملیات محرم در 4 آبان و نامگذاری روز به نام اصفهان، گفت: رهبران ما اصفهان را از گذشته تا به امروز در حاشیه قرار داده اند، ما در بخش آب مشکلات زیادی داریم و مردم و کشاورزان اصفهان در تنگنا هستند». هستند. ضمن اینکه پروژه هایی مانند قطار سریع السیر باید زودتر به اتمام می رسید که نشد و امیدواریم سه قوه مشکلات اصفهان را در نظر بگیرند.

وی ضمن قدردانی از مردم منطقه 15 اصفهان گفت: 24 سال است که مردم این منطقه در آخرین روز سال برنامه ای را با عنوان “آخرین لحظه اولین توافق” اجرا می کنند. در برنامه حدود 15000 نفر به گلستان شهدای راه افتادند که در اصفهان خواهند بود.

مهمانان نوروزی اصفهان باید موازین اسلامی را رعایت کنند

محمدرضا فلاح در بخشی دیگر از هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان ضمن ابراز امیدواری برای ایجاد فضا و بستر مناسب برای استقبال از مهمانان نوروزی در اصفهان، گفت: در دین مبین اسلام بر اینکه میزبان باید اخلاص داشته باشد، تاکید شده است. و با بهترین ها خوش آمدید خوشبختانه فضای شهر اصفهان بر همین اساس است.

وی خطاب به گردشگران و مسافران نوروزی تا اصفهان گفت: در اسلام بر پرهیز از سخت گیری میزبان تاکید فراوانی شده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل و اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در شهر شهدا رعایت موازین اسلامی بسیار مهم است چرا که اصفهان شهر شهدا، شهر فرهنگ، تمدن و علمای دینی و بر این اساس از مهمانان عزیز می خواهیم موازین اسلامی را رعایت کنند. .

وی با بیان اینکه سبک و نگرش ما که مدعی انقلابی بودن آن هستیم، همان نگرش رهبر معظم انقلاب است، تاکید کرد: شیوه ما باید بر اساس جذب حداکثری و نفی حداقل ها باشد که این امر همچنین یک مشکل در دین است و باید برای همه کسانی که بر رژیم پافشاری می کنند صدق کند. اگر نکرده اند، بیایید چتر رحمت و احسان خود را دراز کنیم.

تصویب یارانه 2 میلیاردی دانش آموزان دارای معلولیت و شرایط خاص

علی صالحی، عضو هیات دولت و سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در آخرین بخش از هشتاد و یکمین جلسه علنی این شورا ضمن تقدیر از نمایندگان تاکید بر اجرای قانون گفت: اگر قانون از بین برود و رابطه طول بکشد. محل قانون، توانایی تصمیم گیری در هیچ مجموعه ای وجود نخواهد داشت. نهادهای نظارتی بدون رسیدگی به نهادهای امنیتی و نهادهای نظارتی و همچنین بدون گذراندن سطوح تخصصی مرتباً در مورد پرونده مفتوح شهردار سابق و استخدام های غیرقانونی، ارتباطی و بی ضابطه نامه می نویسند و پیوسته برای تعیین تکلیف به شورا و شهرداری مراجعه می کنند. وظایف آنها در این زمینه

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام دستگاه های نظارتی، این نیروها فاقد شاخص های رسیدگی و پرونده های راستی آزمایی بوده و مجوز لازم را ندارند، افزود: دستگاه ها باید مدارک خود را در اختیار همکاران ما قرار دهند تا در این مورد توجیه شوند و بدانید که افراد دارای سابقه کیفری و امنیتی در مجموعه شهرداری مشغول به کار هستند، چرا وضعیت آنها مشکل دارد؟

عضو هیئت مدیره و سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: معتقدیم آیین نامه ها، ضوابط و تاکیدات دستگاه های نظارتی باید در شهرداری رعایت شود تا با حداکثر کیفیت و با حداقل عواقب راه خود را دنبال کنیم. .

وی در ادامه به تشریح لوایح و طرح های مطرح شده در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر پرداخت و افزود: کمک به کودکان استثنایی اولین لایحه ای بود که مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد مبلغ 2 میلیارد تومان برای کمک هزینه خدمت تعیین شود. برای دانش آموزان معلول و کم توان” شرایط ویژه ای اعطا می شود.

صالحی یادآور شد: خروج از تشریفات تکمیل خوابگاه مردانه مرکز جامع توانمندسازی از دیگر لایحه هایی بود که امروز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اقدامات نهایی که باید در محوطه انجام شود، این ماده مورد تایید اعضای شورای اسلامی شهر نیز قرار گرفت. .

وی افزود: همچنین 4 لایحه نام گذاری خیابان ها، راه های فرعی، تقاطع ها و سه راه های شهر تصویب شده و پس از طی مراحل قانونی، تابلوهای مربوط به این نام گذاری در محل های مربوط نصب می شود.

انتهای پیام/170/