سامانه عرضه خودروهای وارداتی باز شد/ ثبت نام تا 18 فروردین 1402 ادامه دارد

مهدی دیغمی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: سامانه عرضه خودروهای وارداتی در سایت saleauto.ir هم اکنون باز است و خریداران خودرویی که شرایط لازم برای ثبت نام برای خرید خودروهای وارداتی را کسب کرده اند، می توانند با ورود به سامانه مذکور ثبت نام کرده و انتخاب کنند. ماشین مورد نظر شما

وی با بیان اینکه دو مدل چانگان چانگان CS35 پلاس تیپ 2 و تیپ 3 در این مدت عرضه می شود، افزود: در فرآیند تخصیص خودرو متقاضیان می توانند دو اولویت را انتخاب کنند.

رئیس برنامه واردات خودرو وزارت امنیت با بیان اینکه مردم از امروز به مدت 10 روز می توانند در سامانه ثبت نام کنند، گفت: متقاضیان می توانند با ورود به سایت ثبت نام کنند و کسانی که نمی توانند وارد سایت شوند، امکان فراموشی کلیک برای ارسال وجود دارد. آنها رمز عبور

ضیغمی گفت: زمان ثبت درخواست تاثیری در اولویت تخصیص خودرو ندارد.

به گفته ضیغمی، از 120 هزار نفری که برای خرید خودروهای وارداتی ثبت نام کردند، 34 هزار نفر شرایط لازم برای خرید خودروهای وارداتی را کسب کردند.

وی گفت: 1108 دستگاه خودرو چانگان در این مدت به متقاضیان عرضه می شود.

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: در این مدت 240 دستگاه چانگان تیپ 2 با حداکثر زمان تحویل سه ماهه عرضه می شود و قیمت کارخانه این نوع خودرو 850 میلیون تومان است. .

دیغمی گفت: همچنین در این مدت 868 دستگاه چانگان تیپ 3 با حداکثر زمان تحویل سه ماهه عرضه می شود و قیمت این خودرو هنگام خروج از گمرک 900 میلیون تومان است.

به گزارش فارس، در این مدت خودرو توسط شرکت سایپا عرضه می شود و قیمت نهایی خودرو طبق روال پس از ارسال دعوتنامه و با احتساب کلیه هزینه های نهایی واردات، مالیات بر ارزش افزوده، شماره گذاری خواهد بود. هزینه، اسقاط، بیمه مسئولیت، حمل و نقل و سایر هزینه های قانونی تعیین خواهد شد.

پس از عقد قرارداد با شرکت واردکننده و تسویه حساب، ثبت نام نهایی می شود.

انتخاب رنگ خودرو بر اساس اولویت متقاضی در سامانه می باشد. چنانچه متقاضی خودروی پیشنهادی را با اولویت بالاتر انتخاب نکند، اولویت خود حفظ خواهد شد.

علاوه بر این، متقاضیان می توانند انتخاب خودرو (بدون جریمه) را در زمان تخصیص خودرو در سیستم لغو کنند. انصراف از خرید خودرو پس از انعقاد قرارداد با شرکت واردکننده مشمول جریمه نقدی (طبق قانون) و از بین رفتن اولویت تخصیص خودرو خواهد بود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید