تولید و کارآفرینی سال آینده در کرمانشاه رونق می گیرد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد طیب صحرایی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور روسای نهادهای عضو و نمایندگان اتاق برگزار شد، ضمن استقبال از فرارسیدن عید نوروز و ماه بهار قرآن کریم بازرگانی و بخش خصوصی گفت: ایران اسلامی در طول عمر پرثمر خود هرگز آغازگر درگیری و جنگ با هیچ کشوری نبوده است، بلکه در مقام دفاع از کیان و ناموس کشور در برابر تجاوزات دشمن، اقدام به درگیری و جنگ نکرده است. بسیار قدرتمند و قوی ظاهر شد.

وی ارتقای سطح روابط با کشورهای همسایه و عربستان سعودی را گامی در چارچوب یک سیاست خارجی شرافتمندانه و با اقتدار نظام برشمرد و افزود: کشور ما همواره پیام صلح و دوستی را به کشورهای مسلمان و جهان مخابره کرده است. منطقه و توجه به اشتراکات دینی و اسلامی در مقابل اصلاح رفتارهای غیرمنطقی زمینه را برای گسترش روابط فراهم می کند.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در کرمانشاه نیز در تلاش هستیم تا در راستای رونق اقتصادی و توسعه کسب و کار استان از ثمرات این توافقنامه جدید بهره مند شویم.

صحرایی با گرامیداشت نهم اسفند ملی شدن صنعت نفت گفت: ملی شدن صنعت نفت یک حرکت ملی برای تسلط مردم بر منابع کشور بود و یادآور تاریخ سیاه چپاول بیگانه در ایران است. به خصوص ایالات متحده و انگلیس.

وی از تلاش های موفق در زمینه تامین مالی طرح های سرمایه گذاری استان خبر داد و گفت: خوشبختانه اتفاقات ابتکاری بسیار خوبی در حوزه بانکی رخ داده است که آثار مثبت و فرخنده آن را در سال 1402 برای کارآفرینی و تولید شاهد خواهیم بود.

استاندار کرمانشاه اجرای طرح جذب نخبگان دانشگاهی و دانشجویان در بخش صنعتی استان را بستری برای تحول و پویایی در استان دانست و گفت: تلاش می کنیم هر چه سریعتر زمینه جذب نیرو را فراهم کنیم. دانش‌آموزان نخبه و دانش‌آموزان کرمانشاهی به بخش صنعتی استان وارد می‌شوند تا این اقوام بتوانند شغلی پیدا کنند و در توسعه استان سهیم باشند.

صحرایی بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان ما از هوش بالا و توانایی اختراع و ساخت پیچیده ترین ابزارهای فنی برخوردار هستند که بسیاری از آنها قابلیت سرمایه گذاری و تولید تجاری را دارند.

وی افزود: نوجوانان نخبه باید شناسایی و به هنرستان های فنی هدایت شوند و در آینده در صنایع مهم استان معرفی و حضور پیدا کنند.

صحرایی ادامه داد: برای تشویق بیشتر دانش آموزان و دانشجویان نخبه باید مشوق های مناسبی تعیین شود تا حضور در فضای صنعتی جذابیت بیشتری پیدا کند.

در این جلسه طرح جذب نخبگان دانشگاهی و دانشجویی به صنعت استان و همچنین گزارش بررسی و پایش فضای کسب و کار استان کرمانشاه ارائه شد.