بشار اسد: نقش امارات در خاورمیانه مثبت و فعال است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری سوریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه و شیخ محمد بن زاید آل نهیان رئیس جمهور امارات متحده عربی در کاخ الوطن ابوظبی با حضور هیئت های رسمی دو کشور دیدار و گفتگو کردند. .

در این مذاکرات روابط دوجانبه و چگونگی تقویت آن، تحولات مثبت منطقه و اهمیت آن و همچنین همکاری های اقتصادی امارات متحده عربی و سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بشار اسد در این دیدار گفت: مواضع امارات همیشه منطقی و اخلاقی بوده و نقش آن در خاورمیانه مثبت و فعال است.

وی افزود: این نقش در راستای دیدگاه سوریه مبنی بر لزوم تقویت روابط بین کشورهای عربی و اقدام مشترک عربی است که کشورهای عربی و ملت های آنها را متحد می کند و به منافع آنها پاسخ می دهد.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: قطع روابط یک اصل بد در سیاست است. روابط بین کشورهای عربی باید برادرانه و سالم باشد.

بشار اسد در این دیدار از حمایت محمد بن زاید و دولت و مردم امارات متحده عربی از زلزله زدگان سوری تشکر کرد و کاهش عواقب این زلزله را مهم خواند.

وی افزود: اگرچه این فاجعه برای مردم سوریه دردناک است، اما همبستگی گسترده برادران در کاهش این وضعیت دردناک تأثیر بسزایی داشته است.

از سوی دیگر، محمد بن زیاد آل نهیان بر بازگشت سوریه به جهان عرب و تقویت روابط بین کشورهای عربی که به نفع ملت‌ها خواهد بود، تاکید کرد.

بن زاید تاکید کرد که امارات در کنار سوریه ایستاده و با ملت سوریه در مقابله با پیامدهای جنگ و زلزله همدردی و حمایت می کند.

وی از ادامه کمک های امارات به سوریه در این زمینه خبر داد.

توجه داشته باشید که بشار اسد رئیس جمهور سوریه ساعاتی پیش در راس هیاتی عالی رتبه و با استقبال رسمی “محمد بن زید” رئیس جمهور امارات وارد ابوظبی شد. هواپیمای بشار اسد هنگام فرود در آسمان ابوظبی توسط جنگنده های اماراتی اسکورت شد. در این سفر وزرای اقتصاد و تجارت، امور ریاست جمهوری و اطلاعات و معاون وزیر امور خارجه سوریه بشار اسد را همراهی می کنند.

310310