اردستان پذیرای 400 مسافر در روز است – کاشان نیوز – اخبار استان های تسنیم تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم اردستان سید محمد هادی احمدی طبا ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نوروزگاه اردستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال برای اولین بار نوروزگاه اردستان با حمایت ویژه شهرداری اردستان در مجموعه باغ پردیسان بنوان راه اندازی شده است. در 20 روز این فضا آماده پذیرایی از مردم و مهمانان نوروزی می باشد.

وی افزود: مجموعه نوروزگاه دارای 15 غرفه کالاهای خانگی و صنایع دستی در فاز اول و همچنین با موضوعات محصولات غذایی، مینا کاری، سرامیک کاری، نمایشگاه فرهنگی کتاب و صنایع دستی در زمینه حوله بافی و در فاز دوم، از چهار روز دیگر، ستاد اسکان و هتل ها از این مکان استفاده خواهند کرد.

احمدی بیان کرد: پیش بینی می شود روزانه حدود سه هزار نفر از این فضا بازدید کنند و حدود 15 بنر تبلیغاتی از پلیس راه اردستان تا میدان نوروزگاه نصب کرده ایم و در این چند روز حتی در حالی که به صورت رسمی افتتاح نشده بود، بیش از 200 نفر بازدید کردند. .

فرماندار شهرستان اردستان گفت: طی دو روز گذشته بیش از 100 نفر در محوطه ستاد فرهنگیان اسکان داده شده اند و با اسکان فرهنگیان و اسکان فرهنگیان در خانه های سنتی ظرفیت اسکان 400 نفر در روز را داریم. شهرستان اردستان و 16 مدرسه در شهرستان اردستان وجود دارد. دو مدرسه در مهاباد و زواره آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند و نیروی انتظامی نیز با همکاری بسیج در حال رسیدگی به موضوع امنیتی هستند.

وی گفت: از 13 فروردین ماه در این نوروزگاه شبانه ویژه برنامه هایی خواهیم داشت که شامل مسابقات فرهنگی و جمع های خانوادگی است که پذیرای اهالی شهرستان اردستان نیز خواهد بود و از مردم می خواهیم به نوروزگاه سفر کنند.

فرماندار شهرستان اردستان گفت: این مکان با توجه به نواقص خود رصد می شود تا در سال های آینده مشکلات آن برطرف شود و در شهرهای اطراف هر ساله جشن نوروز برگزار می شود اما اردستان برای اولین بار است و ما دوست داریم. مانند مردم اردستان میزبان این مراسم باشد و در دهه اول ماه مبارک رمضان برنامه کتابخوانی از یزد برگزار می شود. شب هم قرآن خواهیم داشت.

انتهای پیام/802/