تشکیل کمیته آموزش کنگره شهدای استان سمنان – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش عادل خالقی خبرنگار مهر موفقیت آمیز عصر یکشنبه در نشست مشترک کارشناسان ستادی امور شاهد و ایثارگران استان سمنان با اعضای ستاد اجرایی شهید در مرکز آموزشی فرهنگی بهزیستی استان سمنان، ضمن تصریح بر اینکه در تلاش هستیم برنامه های خوبی در سطح استان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار کنیم. وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری دومین کنگره سه هزار شهید استان در سال 1403 کارگروه فرهنگیان و معرفت دانش آموزان ترکیب.

وی با بیان اینکه کمیته امور شاهد و ایثارگران نقش بسیار مهمی در زمینه اشاعه فرهنگ ترویج ایثار و شهادت دارد، افزود: اجرای برنامه های جامع و کیفی برای معرفی ابعاد زندگی شهدای فرهنگی و معرفت. زبان آموز این باید در راس کار این کمیته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: از جمله مهمترین برنامه های کاری گروه فرهنگیان و دانش آموزان برگزاری یادواره های شهدا در سطح شهرستان ها و مناطق است.

خالقی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین آن برای نوجوانان گفت: نیاز امروز جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان این است که اهداف و آرمان های شهدا را به خوبی بشناسند.

حسین شکراویان مدیرکل بنیاد شهید و امور استان سمنان نیز در این نشست گفت: نواخته شدن زنگ شهید که اولین ابتکار در تمامی مدارس استان بود همزمان با گرامیداشت روز شهید و اجرای آن شایسته است. ستایش