برپایی بیش از 1000 محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان در گیلان – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تقارن نوروز با بهار قرآن و سال معنویت اظهار داشت: تقارن بهاری طبیعت با سال معنویت برای ایران اسلامی منشأ خیر و برکت است.

وی با اشاره به فرصت ارزشمند ماه مبارک رمضان برای خودسازی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای طهارت روح و روان مردم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به جنگ چهلم اندی دشمن نظام اسلامی افزود: دشمن با جنگ رسانه ای، ترکیبی و شناختی خود به دنبال انحطاط جامعه اسلامی است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

حجت الاسلام مهدوی بر ایجاد ستاد فرهنگی، قضایی، حقوقی، انتظامی و امنیتی برای کنترل و مبارزه با حجاب تاکید کرد و افزود: پیامدهای آن در جامعه باید در همه حال تحلیل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به رفتار انفعالی مسئولان در قبال این موضوع در جامعه، گفت: اقدامات منفی برای کنترل و مدیریت ویروس کرونا انجام شده اما هیچ اقدام موثری برای جلوگیری از این ناهنجاری صورت نگرفته است.

وی در ادامه ماه مبارک رمضان و تقارن سرچشمه طبیعت و قرآن را گرامی داشت و گفت: ماه مبارک رمضان فرصتی طلایی برای تطهیر و جلوگیری از رذیله بی حیایی و بی حیایی است. عفت در جامعه است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به رونق محافل قرآنی و مذهبی در ماه مبارک رمضان در گیلان افزود: محافل مذهبی، قرآنی و معنوی در مساجد و اجتماعات عمومی مانند سواحل و تفرجگاه ها با محوریت تشکل های تبلیغاتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: برپایی جنگ عمدی شادی و نشاط Ur گفتمان سازی و بیان معارف و فضایل با رعایت موازین شرعی و اسلامی از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از برپایی محفل انس با قرآن در مساجد و محافل، تفسیر و تدبر قرآن در این استان خبر داد و افزود: برپایی اقامه نماز به صورت جماعت و محافل قرآنی در تمامی مساجد گیلان در ماه مبارک رمضان. تاکید شده است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به راه اندازی کانون های تفسیر قرآن در گیلان گفت: 81 مرکز تفسیر قرآن به صورت دائمی در شهرها و روستاهای گیلان پابرجا هستند.

وی از تشکیل 621 محفل تلاوت در گیلان خبر داد و افزود: در ایام مبارک رمضان 120 محفل انس با قرآن، 244 محفل انس با قرآن و محافل قرآنی سیار و محله در بقعه و منازل برگزار می شود. شهدای گیلان».