دادگاه شهادت کیان پیرفلک متهم اصلی برگزار شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، شامگاه چهارم آبان ماه در جریان یک حمله تروریستی هفت نفر از جمله یک پسر 10 ساله به نام کیان پیر فلک کشته و چند نفر مجروح شدند. در ویل دیزه

پس از این حادثه و انجام اقدامات اطلاعاتی و امنیتی، سرانجام در نهم دی ماه 1401، در عملیات مشترک وزارت اطلاعات، سپاه و فرجا، چهار نفر از عوامل درگیر در حادثه، از جمله دو تن از عناصر مسلح اصلی. از این شورش ها، تحت تأثیر قرار گرفتند. در درگیری مسلحانه دو نفر از متهمان دستگیر و دو نفر کشته شدند.

پس از دستگیری متهم، مراحل قضایی این پرونده آغاز و از متهم اصلی این حادثه شکایت شد.

پس از انتشار کیفرخواست، جلسه رسیدگی به اتهامات عباس کورکوری فرزند ابوالقاسم معروف به مجاهد با حضور متهم و وکیل وی در دادگاه انقلاب اهواز برگزار شد.

در این جلسه دادستان و انقلاب ایذه کیفرخواست را قرائت کردند.

وی به افشای زوایای مختلف جرایم متهم و همدستانش در شهرستان ایذه پرداخت و در تبیین جهات مختلف کیفرخواست، اشد مجازات قانونی را برای متهم خواستار شد.

با توجه بر اساس کیفرخواست صادره، عباس کورکوری به اتهام محاربه از طریق کشیدن اسلحه برای کشتار مردم و ایجاد رعب و افساد در کشور از طریق ارتکاب جرایم از طریق شلیک سلاح‌های رزمی، اخلال در نظم عمومی و ایجاد صدمات جسمی قابل توجه منجر به کشته شدن هفت نفر می‌باشد. از جمله کیان پیرفلکوارد کردن خسارات قابل توجه به اموال عمومی و خصوصی، تشکیل گروه یاغی و پیوستن به آن با قیام مسلحانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

پس از قرائت کیفرخواست و توضیح اتهامات از سوی قاضی دادگاه، متهم به صحبت پرداخت و از خود دفاع کرد.

متهم در بخشی از اظهارات خود با بیان اینکه «اتهامات را می‌پذیرم» گفت: دلیل اصلی ارتکاب این جرایم تحت تأثیر قرار گرفتن در فضای مجازی در شرایطی به دلیل تبلیغات فراوان اینترنتی به قصد انجام اقدامات تخریبی با سلاح ها خودم را آماده کردم.

وی با اشاره به اقدامات مسلحانه خود گفت: در روزهای 24 و 25 آبان 1401 درگیر اغتشاش شدم و با همدستانم شروع به تیراندازی کردم.

پس از دفاع از متهم، وکیل وی به دفاع از متهم پرداخت و اظهارات خود را ارائه کرد.

در پایان این جلسه که حدود 4 ساعت به طول انجامید آخرین دفاعیات متهم انجام شد و قاضی پرونده اعلام کرد که دادگاه در موعد مقرر تصمیم گیری خواهد کرد.