دیدار شمخانی با دبیر شورای عالی امنیت ملی عراق – اخبار دیپلماسی ایرانی – اخبار بین الملل تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان که برای دیدار و گفت وگو با مقامات عراقی وارد این کشور شده است با قاسم آل همتای عراقی خود گفت وگو کرد. -ارجی به محض ورود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی را رئیس کل بانک مرکزی، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و معاون امور خارجه کشورهای حوزه خلیج فارس همراهی می کنند.

این سفر به دعوت قاسم الاعرجی همتای عراقی شمخانی انجام می شود و در این سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با رهبران ارشد سیاسی و اقتصادی دولت عراق نیز دیدار و رایزنی خواهد کرد. . .

در سفر شمخانی به عراق، سند همکاری امنیتی مشترک که چند ماه است مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است، به امضای مقامات ارشد امنیتی دو کشور نیز خواهد رسید.

امضای این سند که مسئولیت و تعهد متقابل برای حفاظت فعال از حسن همجواری و حفظ امنیت مرزهای مشترک را تقویت می کند، نقش تعیین کننده ای در پایان دادن به حضور غیرقانونی ضدانقلاب مسلح و عناصر وابسته به رژیم صهیونیستی خواهد داشت. مرزهای شمال غربی ایران

عراق دومین شریک تجاری ایران است و حضور پر رنگ مقامات بانکی و اقتصادی در این سفر نشان می دهد که دولت سیزدهم ضمن تلاش فعال برای مدیریت چالش های سیاسی و امنیتی در روابط خارجی، بر توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران تاکید دارد. همسایگان آن

انتهای پیام/