نباید اجازه دهیم تروریست ها در عراق فتنه ایجاد کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، محمد شیعه السودانی نخست وزیر عراق در دیدار با شیوخ منطقه الطارمیه در شمال بغداد تاکید کرد که همکاری ساکنان این منطقه با نیروهای امنیتی برای جلوگیری از فعالیت تروریست ها بسیار مهم است.

وی در ادامه افزود: مردم عراق نباید اجازه دهند تروریست ها به اهداف خود در ایجاد بی ثباتی در آن کشور و فتنه گری برسند.

السودانی گفت: همکاری سازنده بین عراقی ها و نیروهای امنیتی موضوع بسیار مهمی برای تقویت امنیت و ثبات کشور است. ما نباید اجازه دهیم عناصر تروریستی به فعالیت های تروریستی خود در این کشور ادامه دهند.

پس از آن بود که نیروهای حشدالشعبی با همکاری نیروهای امنیتی عراق به عملیات خود علیه عناصر داعش ادامه دادند، به طوری که منابع عراقی از انهدام 8 مخفیگاه داعش و توقیف 3 بسته انفجاری در کرکوک و صلاح الدین خبر دادند. نیروهای عراقی حشدالشعبی

سازمان حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: تیپ‌های 52، 61، 16، 63 و 40، هنگ مأموریت‌های ویژه و هنگ عملیات ویژه فرماندهی کرکوک و ببر شرقی، فرماندهی محور شمال و سایر نیروهای نظامی با همکاری نیروهای پشتیبانی و فنی در این عملیات شرکت کردند.

نخست وزیر عراق همچنین در افتتاحیه کنفرانس گفتگوی بین المللی در بغداد تاکید کرد: دولت عراق به دنبال دستیابی به صلح سیاسی در این کشور است.

وی افزود: ما به دنبال احیای موقعیت منطقه ای و بین المللی عراق هستیم. موضوع فساد یک نبرد بزرگ تلقی می شود و از هیچ موضوعی که منجر به سوء استفاده از دارایی های ملت شود غافل نخواهیم شد.