فوتبال قربانی شد/ به مسافران سواری رایگان بدون حق پخش پیشنهاد می کنیم! – خبرگزاری مهر امور روز ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال روز یکشنبه با حضور اعضای مختلف به صورت آنلاین برگزار شد.

مهدی تاج در این مجمع به بررسی اقدامات و برنامه های فدراسیون و چالش های پیش رو پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود گفت: تیم ملی بزرگسالان کشورمان شرایط خوبی دارد و تیم دوم آسیاست. ما امیدواریم که موقعیت اول از همه آنچه را که به ژاپن دادیم پس بگیرید. بازی های آمادگی کمک می کند. می خواستیم داور داخلی داشته باشیم که تاثیری در رده بندی نداشت و به همین دلیل برای این مسابقات یک داور خارجی در نظر گرفته شد.

وی افزود: این بازی ها دوستانه است اما برای انتخاب بازیکنان مناسب است و سرمربی برای انتخاب بازیکنان تلاش می کند و شاید نتیجه در اولویت نباشد.

فوتبال قربانی شد/ به مسافران سواری رایگان بدون حق پخش پیشنهاد می کنیم!

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: تیم ملی رکن اصلی است و نباید کوتاه بیاییم. من از همه تشکر می کنم. امیدوارم موانع را برطرف کنیم. یکی از بحث ها مربوط به زنان است. امیدوارم خانم منظم بودن روند رو به رشدی را ایجاد کرده و از همه امکانات کشور استفاده کند. من دیروز در مورد تیم ملی بانوان پرسیدم. انتظار دارم میزان پراکندگی بازیکنان تیم ملی بانوان در سراسر کشور بیشتر باشد. همه توانایی ها باید همسو باشند. باید از همه سرمربیان استفاده کرد. این چیزی است که من از زنان انتظار دارم.

تاج تصریح کرد: چالش بعدی حق پخش تلویزیونی است. اگر درآمدی برای فوتبال نباشد، این فوتبال است خراب کردن شرق مثل این است که بگوییم یک تاکسی 70 تا 80 درصد مسافرانش را رایگان جابه جا می کند. ما از حق پخش تلویزیونی محروم هستیم. ما باید 70 تا 80 مسافر را مجانی حمل کنیم. ممکن است خوب باشد و به نفع کشور باشد، اما در هیچ کجای دنیا بخشی از کشور به نفع یک بخش دیگر نیست. قربانی آنها نمی کنند. زمین فوتبال به دلیل نداشتن اصل اکثر به ایران بازگشت قربانی خواهد بود این یک حق شناخته شده در ایران است.

وی گفت: فوتبال پنج حق دارد؛ تبلیغات روی پیراهن، تبلیغات دور زمین، درآمد روز مسابقه، حق پخش و …. انتقال بازیکن. ما از درآمد روز بازی محرومیم زیرا باشگاه ها ورزشگاه اختصاصی ندارند. به امید این کشور راه حل فدراسیون به تنهایی نمی تواند مشکل را حل کند. این روش فعلی است ساده شرق

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برخی از باشگاه ها از درآمدهای دولتی استفاده می کنند و برخی نیز عمدتاً در فوتسال و فوتبال ساحلی در بخش خصوصی فعالیت می کنند. اگر به این مسائل رسیدگی نکنیم دیر یا زود آسیب خواهیم دید. فوتبال را هیچ پدیده ای نمی توان پیش بینی کرد.