پلیس راهنمایی و رانندگی به دنبال حل مشکل ترافیک اصفهان باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نورصالحی وی صبح یکشنبه در نطق پیش از دستور هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر اعلام کرد: سال 1401 علیرغم برخی تنگناهای اقتصادی سال پر برکتی بود. امیدواریم در سال جدید مشکلات اقتصادی برطرف شود و شاهد گشایش در همه زمینه ها باشیم.

وی افزود: سال گذشته یکی از مشکلات شهرمان که سرلوحه کار اصفهان است، جریان پایدار آب در زاینده رود بود. برای رفع این مشکل پیگیری های مستمر از سوی مسئولان انجام شده است. در این راستا چند پروژه انتقال آب آغاز شده که امیدواریم به ثمر بنشیند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: همانطور که در یکی دو ماه اخیر شاهد بارندگی بودیم و جریان آب در زاینده رود مدت ها ادامه دارد، امیدواریم شاهد تداوم جریان آب باشیم. در این رودخانه سال آینده نیز

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد هوای پاک بودیم اما نباید فراموش کرد که خطر آلودگی صنایع آلاینده نزدیک شهر وجود دارد. امیدواریم طی نیمه اول سال، مسئولان استانی و کشوری تدابیر لازم را در این زمینه اندیشیده باشند.

نورصالحی وی تاکید کرد: ما معتقدیم مهمترین راه رهایی از آلودگی هوا جابه جایی صنایع آلاینده و دورکردن آنها از شعاع 50 کیلومتری شهر است تا به جای آن شهرک های دانش بنیان ایجاد شود و شغل و تجارت بهتری داشته باشد. می توان محیطی را نسبت به وضعیت فعلی شکل داد.

وی با تشکر از مجموعه مدیریت شهری و کسانی که برای رونق نسبی شهر و پیگیری پروژه ها تلاش کرده اند، گفت: طبیعی است که به هر آنچه از سوی مدیریت شهری برنامه ریزی شده و دلیل آن بوده است، نرسیده ایم. زیرا این ممکن است وجود تنش ها و تحولات اقتصادی باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: برای سال 1402 برنامه های بهتری در بودجه داریم که امیدواریم با تلاش مضاعف به این اهداف برسیم.

وی با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل گفت: در حوزه حمل و نقل شهری تلاش زیادی شده و نسبت به ابتدای سال 1401 و سال قبل از آن شرایط بهتر شده است. امسال ناوگان ترانزیتی دو برابر شده و در سال آینده تعداد ناوگان افزایش می یابد، اما شهر نیاز بیشتری دارد و این تلاش ها باید ادامه یابد.

نورصالحی وی با اشاره به مشکلات ترافیکی شهر ادامه داد: راهور علاوه بر شهرداری باید برای بازکردن گره های ترافیکی نیز تلاش کند.

وی افزود: در تلاش هستیم بخش عمده ای از قسمت شمالی خط 2 مترو را در سال 1403 به اتمام برسانیم و شالوده آن نیز در سال 1402 باشد و تمام ایستگاه های این قطعه باید در سال آینده ساخته شود و کارهای فنی انجام شود تا خط دوم مترو در سال آینده آماده خدمت رسانی به مردم می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امسال در حوزه شهرسازی تلاش شده تا روند صدور پروانه ساختمانی تسهیل و غیبت شود. گام های خوبی برداشته شده است، اما این کافی نیست که سال آینده ادامه یابد تا مردم به طور ملموس این تغییرات را احساس کنند.

وی ادامه داد: در حوزه ساخت و ساز پروژه ها با وجود گرانی به خوبی پیش رفته اند اما باید در سال آینده تلاش مضاعف کنیم. همچنین در بودجه سال آینده پروژه هایی وجود دارد که باید تکمیل شوند.

نورصالحی وی خاطرنشان کرد: آنچه در بودجه 1402 تصویب و تصویب شده و از اول فروردین اجرا می شود تکمیل پروژه های سال قبل و ایجاد پروژه های جدید است. امیدواریم در سال آینده تمامی این اقدامات به ویژه امتیازات بودجه در حوزه درآمدی انجام شود تا نتیجه این تغییرات در شهرستان نمایان شود.

وی گفت: در سال 1402 حدود 10 جلسه مشترک با نمایندگان اصفهان در شورای اسلامی داشتیم که نتایج خوبی داشت. ما امیدواریم همین روند باید در سال آینده نیز ادامه یابد و چنین جلساتی با مقامات استانی با قدرت بیشتری برگزار شود.