511 پروژه صنعتی در 2 سال آینده هدف گذاری می شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوز

به گزارش خبرنگار مهر، رامین صادقی پیش از ظهر یکشنبه در آخرین جلسه ستاد تسهیل در اردبیل اظهار داشت: از این تعداد 192 طرح صنعتی پیش بینی می شود در سال 1403 و 319 طرح در سال 1403 به بهره برداری و افتتاح شوند.

وی گفت: بر اساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه بهینه سازیک هزار و 280 طرح صنعتی جواز تاسیس دریافت کرده اند، گفت: استان اردبیل یکی از استان های پیشرو در کشور در صدور جواز تاسیس است و نظارت دقیق بر این طرح ها وارد فاز عملیاتی می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: این طرح های صنعتی که عمدتاً شامل صنایع بزرگ اشتغال زا است، نقش عمده ای در ایجاد فرصت های اشتغال و توسعه اقتصادی در استان خواهد داشت.

صادقی افزود: تا 2 سال آینده بر اجرای این طرح های صنعتی نظارت دقیق خواهیم داشت تا مشکلات و نواقص آنها به سرعت برطرف شود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: امسال با تاکید استاندار اردبیل واحدهای راکد احیا و با کمک سرمایه گذاران دوباره به چرخه تولید قرار گرفتند.

صادقی با یادآوری اینکه هزار و 56 واحد صنعتی در استان فعال است افزود: 91 درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی استان فعال و تنها 101 واحد غیرفعال هستند که از این تعداد 68 واحد قابل احیا هستند که رویکرد اصلی این سازمان است. سازمان صنعت، معدن و تجارت واقع در استان اردبیل.

وی برآورد اشتغال برای احیای این واحدهای راکد را 27 هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: برای فعال سازی این واحدهای صنعتی به سرمایه گذاری 75 هزار میلیارد تومانی نیاز داریم.

صادقی صدور 202 پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی با اشتغال 3500 نفر و سرمایه گذاری 5600 میلیارد تومان تا پایان اسفند ماه را برشمرد و گفت: بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات این واحدها حمایت خوبی دارند.

وی بیان کرد: استقبال سرمایه گذاران از پروژه های صنعتی به ویژه در 2 سال اخیر به حدی بوده که در زمینه تخصیص زمین صنعتی که قرار است در محدوده شهرها و واحدهای صنعتی توسعه یابد با کمبود مواجه شده ایم.

صادقی درباره توسعه واحدهای کوچک و متوسط ​​در استان گفت: در این حوزه گام های خوبی برای ورود واحدهای موثر در بخش های مختلف به مرحله توسعه برداشته شده است.

وی استان اردبیل را قطب تولید محصولات تاثیرگذار استان اعلام کرد و گفت: تولید 80 درصد بشقاب ها اچ. جی. اف و م. ژانویه. اف و همچنین تولید توپ و اسباب بازی ورزشی و تولید لاستیک 20 درصد شعاعی و باتری خودرو یکی دیگر از موفقیت های استان در بخش صنعت است.

صادقی در ادامه سخنان خود گفت: با مساعدت مراجع قضایی استان طی 2 سال گذشته واحدهای صنعتی احیا و توسعه واقعی آنها محقق شده و 36 واحد نیز چرخه تولید را برای ایجاد اشتغال از سر گرفته اند. فرصت برای 606 نفر در این واحدها.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در سال آینده تلاش می کنیم احیای 68 واحد صنعتی در استان اردبیل را در اولویت قرار دهیم.