آغاز عملیات اجرایی بیمارستان عمومی گیلان در سال آینده – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی آشوبی صبح یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان ضمن قدردانی از تلاش کادر درمانی و خبرنگاران در شرایط سخت ویروس کرونا، اظهار داشت: کادر درمانی در روز گذشته حضور داشتند. زمینه ای برای ارائه خدمات به مردم در سخت ترین شرایط جامعه.

وی افزود: در زمانی که دنیا، کشور و استان درگیر ویروس کرونا بود و همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد، برخورد و سختی کار کارکنان کاشان در حوزه بهداشت و درمان نیز مانند دوران دفاع مقدس، ایثارگرانه برای حفظ جان بیماران و سلامت افراد جامعه تلاش کرده اند.

آشوبی با اشاره به راه اندازی بیمارستان عمومی 800 تختخوابی رشت افزود: گیلان تنها استانی بود که از بیمارستان عمومی محروم شد و با پیگیری های انجام شده از سال آینده مراحل اجرایی آن آغاز می شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به تشریح اقدامات در حوزه جوانان جمعیت پرداخت و ادامه داد: جشنواره چند دوقلوها در همین راستا اردیبهشت ماه سال آینده در گیلان برگزار می شود.

وی گفت: خانه بهداشت خاستگاه و مرکز ارتباطات است گرفتن مردم در کنار نظام سلامت هستند، وی بیان کرد: به منظور پوشش و یکپارچه سازی نظام سلامت و همچنین پایش بیماری های واگیر و غیرواگیر در گیلان، عضویت از طریق خانه بهداشت است.

آشوبی اقدامات رسانه ای را یکی از مولفه های اصلی در مبارزه با این بیماری برشمرد و ادامه داد: رسانه ها و خبرنگاران با تولید آثار خبری و رسانه ای و پیام های هشداردهنده، آموزشی و انگیزشی نقش مهمی در مبارزه با این ویروس مخوف داشته اند. سزاوار ستایش و تشکر است

وی با بیان اینکه حمایت از مادران باردار و نابارور از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مطرح است، تصریح کرد: قبل از انقلاب یک هزار و 540 تخت بستری در گیلان وجود داشت که اکنون به 3 هزار و 900 تخت فعال در استان افزایش یافته است.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استان از ظرفیت گردشگری سلامت خوبی برخوردار است افزود: با توسعه خدمات درمانی در مراکز، آموزش پزشکی و همچنین بخش خصوصی می توان ظرفیت و ارزآوری گردشگری سلامت را افزایش داد. بیاورید بیشترین سود در کشور

آشوبی با اشاره به اینکه استان گیلان 30 شهید دارد و مرده وی در نحوه ارائه خدمات به بیماران کرونایی ادامه داد: بر این اساس یادواره شهدای سلامت گیلان در سال آینده برگزار می شود.