تامین ملزومات و داروهای مورد نیاز بیمارستان ها در ایام نوروز – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن واعظی با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی افزود: تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی از جمله اورژانس های پیش بیمارستانی، کلینیک ها، پاراکلینیک می بینم و بیمارستان ها برای ارائه خدمات سریع، با کیفیت و ایمن و افزایش رضایت شهروندان و مسافران در سال جدید آمادگی کامل دارند.

وی ادامه می دهد: بر این اساس برنامه کوچک سلام لازم است قبل از شروع تعطیلات نوروزی در استان ها از آماده باش و فعال بودن مراکز، حضور نیروهای متخصص و کادر پزشکی، ارائه خدمات تشخیصی آزمایشگاهی، تصویربرداری، دندانپزشکی و اطلاعات لازم در این زمینه اطمینان حاصل شود.

واعظی ادامه داد: همچنین در ایام نوروز و تعطیلات نوروزی تمامی اورژانس های بیمارستانی و پیش بیمارستانی، اتاق های عمل، واحدهای مراقبت ویژه، واحدهای دیالیز و غیره به صورت شبانه روزی فعال هستند و به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی با تمام توان در حال خدمت رسانی به مردم هستند ادامه داد: با پیگیری های انجام شده در حال حاضر کمبودی در زمینه لوازم اولیه پزشکی و داروهای مورد نیاز بیمارستان ها وجود ندارد.

رئیس مرکز تعالی مدیریت بیمارستانی و خدمات بالینی اضافه کرد: تیم‌های واکنش سریع و ارزیابی نیز آمادگی کامل دارند و در صورت بروز مشکل به سرعت وارد عمل می‌شوند.

واعظی خاطرنشان کرد: هماهنگی های بین استانی در خصوص ارجاع و انتقال بیماران نیز از طریق ستاد معاونت درمان ناحیه 115 EOC انجام و رصد می شود.

رئیس مرکز تعالی مدیریت بیمارستانی و خدمات بالینی نیز با اشاره به تداوم نظارت بر مراکز درمانی در ایام تعطیلات گفت: پایش توسط نیروهای متخصص در حوزه درمان بر روی تمامی مراکز درمانی انجام خواهد شد.