مازندران آماده پذیرایی از 20 میلیون مسافر نوروزی – اخبار مازندران – اخبار استان های تسنیم تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار تسنیم از هراز، چالوس، سوادکوه و کیاسر، به دلیل افزایش سفر از نوروز، جاده ها شلوغ است و مسافران در دنیا کمی زودتر از سال های گذشته به سمت مازندران حرکت کرده اند و قصد دارند از نوروز دیدن کنند.

در مسیرهای تردد، خدمات رسانی به مسافر با راه اندازی پست های کمک های اولیه و همچنین برپایی نوروزگاه ها در دستور کار قرار گرفته است.

ایستگاه های نوروزی در مازندران آغاز به کار کرد

در شب عید نوروز با روح الله سلگی، معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران به گفت وگو نشستیم. وی با تبریک پیشاپیش عید نوروز و منشأ طبیعت و تقارن آن با منبع قرآن در ماه مبارک رمضان، مازندران را اولین استان گردشگری کشور دانست و گفت: میلیون ها مسافر از نقاط مختلف کشور در حال سفر هستند. میهمانان استان گفت: ستاد تسهیلات نوروزی مازندران برای استقبال از مسافران و گردشگران با توجه به تقارن ایام نوروز با ماه مبارک رمضان تمهیدات ویژه ای را برای هم استانی ها و هموطنان در نظر می گیرد و به همین منظور کمپ های نوروزی ایجاد شده است. در محورهای مواصلاتی

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تامین مایحتاج و کالاهای اساسی مردم و وجود مراکز و اماکن پذیرایی برای تامین انواع مختلف فرهنگی، اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حدود 40 ایستگاه نوروزی یا نوروزگاهی در سال جاری راه اندازی شده است. مناطق مختلف استان که آماده ارائه خدمات به مسافران هستند و در برخی شهرها به دلیل حضور بیشتر مسافران سه تا چهار مرکز نوروزی راه اندازی شده است.

سلاگی شهرداری ها، ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعیت هلال احمر، جهاد کشاورزی، حمل و نقل، اوقاف و امور خیریه را پیشگامان در ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در مازندران برشمرد. استان .

برای سفر ایمن محدودیت های ترافیکی ایجاد کنید

اما برای سفر ایمن در محورهای مواصلاتی مازندران، پلیس راه با اعمال محدودیت های ترافیکی معین به کاهش بار ترافیکی جاده های استان نیز کمک می کند.

سرهنگ یدالله جهانتاب رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در این خصوص گفت: در تمامی محورهای مواصلاتی مازندران شاهد ترافیک سنگین و نیمه سنگین هستیم و ترافیک سنگینی در محدوده پل زنگوله سیاه بیشه گزارش شده است. منطقه هزارچم تا چالوس».

وی با بیان اینکه در محور چالوس محدوده مرزن آباد ممنوعیت تردد وجود دارد، خاطرنشان کرد: در محور کندوان به منظور تخلیه بار ترافیکی تهران کرج به چالوس از بعدازظهر یک طرفه می شود. 24 ساعت. .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران همچنین با اشاره به اینکه در محور هراز در محور هراز شاهد ترافیک نیمه سنگین و سنگین در محورهای لاسم، آب اسک و لاریجان به سمت آمل هستیم، افزایش 12 درصدی تردد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته برشمرد و افزود: تردد خودروهای سنگین باری در محور چالوس، هراز و سوادکوه ادامه دارد و با هدف ارتقای امنیت و تسهیل در عبور و مرور استان، ممنوعیت تردد خودروهای سنگین از روز سه شنبه 2 اسفند 1401 آغاز و تا پایان ساعت 14 اجرا می شود. سه شنبه 24 فروردین 1402. و تردد انواع موتورسیکلت به استثنای موتورسیکلت های پلیس و امداد و نجات برای انجام ماموریت های لازم در خط تردد مجاز، در راه های اصلی و محورهای مواصلاتی استان ممنوع می باشد.

وی محدودیت های تردد برای انواع تریلر و کامیون را یادآور شد و یادآور شد: انواع تریلر، کامیون های ناوگان ترانزیتی، تانکر حامل مواد سوختی و فاسدشدنی، بهداشتی، کودهای شیمیایی، مواد ضدعفونی کننده و مایحتاج اولیه از جمله گندم، جو، برنج، سویا، دانه های روغنی و همچنین کالاهای مجاز پلیس راه فراجا از ممنوعیت تردد معاف بوده و تردد وسایل نقلیه در جاده هایی که قوانین راهنمایی و رانندگی یک طرفه اجرا می شود انجام می شود.

سرهنگ جهان تاب تصریح کرد: تردد تریلر، کامیون و کامیونت در تاریخ 23 فروردین 1402 در تمامی محورهای برون شهری کشور به استثنای حاملان سوخت، بهداشت و مایحتاج اولیه ممنوع است.

وی در خصوص ممنوعیت تردد تریلی و کامیون در محور کرج – چالوس و بالعکس، گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز یکشنبه و دوشنبه 28 اسفندماه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است. ساعت 29 تا ساعت 24 همان روز و در صورت اطلاع مسئولان به پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از میدان امیرکبیر کرج و آزاد جاده تهران شمالی به سمت مرزن آباد یکطرفه خواهد بود. از ساعت 16 روزهای مذکور تا ساعت 12 بامداد

رئیس پلیس راه استان گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه 2، 3، 4، 11، 12، 13 و 14 فروردین 1402 تا ساعت 2 بامداد روز بعد. ، از کرج میدان امیر کبیر و ابتدای بزرگراه تهران – آزاد شمال (انتهای آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع و تردد انواع وسایل نقلیه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه است. از ساعت 16:00 در تاریخ های ذکر شده تا ساعت 2:00 بامداد روز بعد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم ترافیک در بزرگراه شمال تهران و کندی تردد در داخل تونل ها، طبق اعلام ماموران مستقر در محل، جاده جنوب به سمت شمال یا شمال به جنوب از ابتدای بزرگراه تا حدی مسدود می شود. در دو مسیر وی گفت: تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

وی افزود: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 14 فروردین 1402 و از ساعت 6 بامداد روز پنجشنبه 10 فروردین 1402 تا ساعت 2 بامداد روز سه شنبه 24 فروردین ماه ، 1402 از رودهن به آمل و بالعکس، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 23 روز دوشنبه 8 اسفند لغایت 24 شب همان روز، د آب اسک به رودهان ممنوع است و بر اساس اعلام پلیس راهور. ماموران مستقر در آنجا تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به سمت آب اسک یکطرفه خواهد بود.

سرهنگ جهان تاب تصریح کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه 2، 3، 4، 11، 12، 13 و 14 فروردین تا ساعت 24. در همین روز حرکت از رودخانه اسک به رودخانه اسک ممنوع است و با اعلام ماموران پلیس راه مستقر در محدوده تردد، انواع وسایل نقلیه از ساعت 1 از رودخانه اسک در رودخانه رودن یک طرفه می شوند: ساعت 00 عصر در تاریخ های ذکر شده تا نیمه شب.

جهان تاب با اشاره به حجم ترافیک محور سوادکوه در خصوص اعمال محدودیت در این محور گفت: محدودیت های ترافیکی در محور تهران، فیروزکوه و قائمشهر در قالب تردد انواع تریلر از ساعت 18 الی 12:00 انجام می شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه 7 و 9 اسفند ماه، مسیر جنوبی تردد در محور شمالی تهران – فیروزکوه – قایم شهر و بالعکس ممنوع و تردد انواع تریلر از ساعت 6 الی 24 روزهای پنجشنبه و جمعه ممنوع است. 3 و 13 فروردین از محور شمال به جنوب قائم شهر، فیروزکوه، تهران و بالعکس.

وی افزود: تردد انواع تریلر از ساعت 6 تا 24 روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه مورخ 11، 12، 13 و 14 فروردین 1401 از شمال به جنوب و بالعکس در این محور ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: ورود و تردد کلیه خودروهای ترانزیت سوخت تا ساعت 7 صبح روز شنبه 14 فروردین ماه، از ساعت 7 صبح روز یکشنبه 16 فروردین تا ساعت 7 صبح روز چهارشنبه 9 فروردین و همچنین از ساعت 7 صبح روز جمعه 11 فروردین لغایت فروردین 7 روز دوشنبه 14 آوریل تعطیل است.

انتهای پیام/