تظاهرات چند هزار نفری علیه تورم و دستمزدهای پایین در پرتغال

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، هزاران نفر از پایتخت پرتغال شنبه شب در خیابان های لیسبون در اعتراض به دستمزدهای پایین دست به تظاهرات زدند و خواستار دریافت حقوق بازنشستگی شدند.

در جریان این تظاهرات، ساکنان لیسبون به نمایندگی از همه پرتغالی ها خواستار مداخله دولت برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت مواد غذایی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پرتغال یکی از فقیرترین کشورهای اروپای غربی است و بر اساس اطلاعات رسمی، بیش از 50 درصد کارگران این کشور کمتر از هزار یورو در ماه درآمد دارند.

داده های اداره آمار اروپا نشان می دهد که حداقل دستمزد پرتغال 681 یورو در ماه – که بر اساس قدرت خرید نسبی و نه هزینه فعلی زندگی در این کشور تعیین می شود – در بین 15 کشور اروپایی با کمترین حداقل دستمزد در رتبه دوازدهم قرار دارد. حقوق.

با این حال، «آنتونیو کاستا سیلیوا» وزیر اقتصاد پرتغال روز جمعه اعلام کرد که دولت با هرگونه مداخله برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غذایی مخالف است و بازار بهترین مکانیسم برای تعیین قیمت است.

کمتر از دو ماه پیش، ده‌ها هزار معلم و معلم پرتغالی در خیابان‌های پایتخت این کشور علیه حقوق پایین خود در رابطه با تورم و گرانی تظاهرات کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید