73 درصد از اعتبارات مصوب به کردستان اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعیکوشا در آخرین جلسه شورای اداری استان کردستان اظهار داشت: امسال یک سال خاص و یک فتنه بسیار پیچیده و مختلط داشته ایم.

وی با اشاره به تقدیم 6 شهید در استان کردستان در راه حفظ امنیت و آرامش مردم گفت: امروز به برکت خون شهدا و نگاه خیرخواهانه مقام معظم رهبری و آمرزش گناهان کسانی که به نوعی فریب تبلیغات دشمنان را خورده اند، امنیت خوبی در استان برقرار است.

استاندار کردستان افزود: کردستان برای عبور از مشکلات نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد و باید برای ارتقای شاخص های توسعه استان تلاش کنیم.

وی اعتبارات اختصاص یافته به استان را در سال جاری برشمرد و گفت: 2.30 میلیارد تومان اعتبار مصوب دولت برای استان بوده که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

زارعی کوشا گفت: در سال 1400، 681 میلیارد تومان معادل 40 درصد اعتبارات تخصیص یافت که از این میزان 542 میلیارد تومان اسناد خزانه و 20 درصد نقد بود.

وی گفت: امسال کل تخصیص اعلام شده یک هزار و 448 میلیارد تومان است که معادل 73 درصد اعتبار مصوب استان است.

استاندار کردستان گفت: یک هزار و 336 میلیارد تومان از تخصیص صادر شده معادل 90 درصد کل اعتبار به جز 2 هزار و 550 میلیارد تومان اعتبار از سفر رئیس جمهور به کردستان، نقدی بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه 33 هزار هکتار از اراضی دیم استان در حال تبدیل به آب است، گفت: اجرا و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام که روند طولانی را طی کرده است از اولویت های دولت سیزدهم بود و اقدامات خوبی انجام شد. در این منطقه گرفته شده اند.

به گفته وی، پروژه راه آهن یکی از پروژه های متروکه استان بود که 500 میلیارد تومان از محل اعتبارات ریاست جمهوری به استان اختصاص یافت.

استاندار کردستان گفت: قطعه 7 راه آهن زنجان – بیجار کلنگزنی و ردیف بودجه آن ایجاد و تامین شده است، می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای استان و کشور باشد.

وی گفت: امسال 600 میلیارد تومان به شهرداری های استان و 200 میلیارد تومان به دهیاری ها واگذار شد ضمن اینکه 300 نفر از نیروهای شهرداری استان نیز جابه جا شدند.

وی به طرح تنش زدایی در 169 روستای استان اشاره کرد و گفت: این طرح با تلاش سپاه و آبفای استان در حال اجرا و پیشرفت خوبی است.

استاندار کردستان همچنین به موضوع اشتغال و اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته کار بزرگی در زمینه اشتغال در استان انجام شده و رتبه ما در این حوزه یک است. از رتبه های برتر کشور».

انتهای پست/2330/71
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید