عکس زلزله شدید اکوادور در روزهای ادعا شده اما بدون هاگربیتس! / پیش بینی جنجالی دیگری از زلزله شناس هلندی!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مدعی پیش بینی زلزله که موسسه ای برای همین کار و بررسی مقایسه بین سیاره ای و اثرات آن بر لایه های زمین دارد و بر این اساس پیش بینی می کند، پیش از این بر اساس مشاهدات خود در یکی از سه روز 16 تا 19 مارس، احتمال وقوع زمین لرزه های بزرگ زیاد است و اکنون موسسه وی اخبار مربوط به زلزله 6.8 ریشتری در اکوادور را بازنشر کرده است.

ببینید در پیش بینی احتمال وقوع زلزله منطقه خاصی را ذکر نکرده است اما آیا برای آن تقارن زمانی خبری خواهد بود؟

هاگربیتس بر چه اساسی ادعا می کند که زلزله ها را پیش بینی می کند؟

هاگربیتس در روزهای اخیر اعلام کرد که می تواند با تجزیه و تحلیل منظومه شمسی و موقعیت ماه و سیارات زمین لرزه ها را پیش بینی کند. در ادامه تعدادی از توییت های اخیر او را با هم ارزیابی می کنیم. او در 12 مارس توییت کرد: «ماه کامل باید به طور مداوم تحلیل شود. چه موقعیت سیاره ای را در نظر بگیرید یا نه. شما نمی توانید یک روش را با روش دیگر مقایسه کنید. ماه کامل 6 فوریه با دو پیوند سیاره ای همگرا شد. (15 بهمن روز زلزله مرگبار ترکیه و سوریه بود). این اتفاق تصادفی نیفتاد.

بیشتر بدانید:

توییت زیر او در همان روز منتشر شد: “در SSGEOS، موسسه ما، ما به تصادفات اعتقادی نداریم.” ما معتقدیم که منظومه شمسی با یک اتم قابل مقایسه است. اما در مقیاس کیهانی; که توسط آن سیارات نقش الکترون را ایفا می کنند و مانند آهنرباهای متحرک وقتی به موقعیت های خاصی می رسند امواج الکترونیکی ایجاد می کنند.

کمتر از یک روز پیش، هاگربیتز درباره موقعیت سیاره زهره و نقش آن در زلزله ترکیه در توییتی نوشت: “سیاره زهره نقش مهمی در زلزله 6 فوریه داشت. ما در اینجا آماری ارائه می دهیم که نشان دهنده همبستگی قوی و غیرقابل انکاری بین سیاره زهره و زمین لرزه های بزرگ.”

و ده ساعت بعد با اشاره به تاریخ باستانی تجزیه و تحلیل موقعیت سیارات در منظومه شمسی در توییتی نوشت: «در گذشته برخی از دانشمندان شجاع در این زمینه مشاهدات و تحقیقات واقعی انجام داده اند. و به توئیتی از هانا ماتر که به تحقیقات پدرش، یک ستاره شناس، اشاره دارد که نظریه مشابهی را حدود 30 سال پیش ارائه کرده است.

هاگربیتس اندکی بعد در توییتی نوشت: «منتظر فعالیت لرزه ای قوی تری در روزهای آینده باشید. و سپس نوشت: «زمان آن رسیده است که سیستم اعتقادی را که صرفاً بر اساس یک نظریه 300 ساله است، کنار بگذاریم و نظریه‌های جدیدی را بپذیریم که شامل میدان‌های الکترومغناطیسی سیارات می‌شود.»

Untitled.jpg

همزمان موسسه SSGEOS در توئیتی مشابه با انتشار نموداری در پیش بینی زمین لرزه های قوی در روزهای آینده نوشت: «در آخرین پیش بینی هندسه بحرانی، روز سیزدهم ذکر شد که شامل هندسه عطارد و عطارد می شود. زهره: در چند روز آینده مراقب زلزله های شدیدتر باشید، زیرا زمین در پیوند چهارگانه با خورشید، عطارد و نپتون قرار خواهد گرفت.

آخرین توئیت هوگربیتز در حمایت از این نظریه به زلزله سال 1999 ترکیه اشاره کرد: “من چندین سوال در مورد زمین لرزه های 1999 ترکیه دریافت کردم تا بدانم آیا این زمین لرزه ها با آمار زهره که ما منتشر کردیم مطابقت دارد یا خیر. در واقع دو زلزله بزرگ هستند. با آمار مطابقت دارند، اما در حال حاضر هندسه سیاره ای یکسان نداریم.”

حال باید منتظر ماند و دید که آیا پیش بینی وی از وقوع زلزله شدیدتر در چند روز آینده محقق خواهد شد یا خیر و نظر دانشمندان و ستاره شناسان در مورد نظریه ارائه شده توسط هاگربیتس چه خواهد بود.

عکس زلزله شناس جنجالی هلندی زلزله شدید اکوادور را پیش بینی کرد؟

آیا هلندی یک شیاد است؟

حساب های فیسبوک این مدعی زلزله شناسی در فیس بوک بسته شده و او به انتشار اخبار جعلی متهم شده است. انتشار اخبار جعلی که باعث وحشت عمومی می شود اما هر روز بر تعداد فالوورهای توییتر افزوده می شود و هر روز بر تعداد فالوورهای برنامه های آن در یوتیوب افزوده می شود. آیا او و علمی که در مورد آن صحبت می کند راهی برای جذب طرفداران است؟ دکتر فریبرز نطقی الهی، استاد دانشگاه تهران و مرکز تحقیقات زلزله در این باره به خبرآنلاین گفت: ببینید ایشان بر اساس روشی از تاثیر ستارگان و سیارات روی زمین صحبت می کنند، تقریباً وجود دارد. هیچ منبع علمی در مورد اظهارات آن وجود ندارد. در علم پیش بینی زلزله، ما تاریخچه مثلاً فرکانس دوره فعالیت یک گسل را مدل می کنیم و مطالعه می کنیم، اما در مدل به اصطلاح اثر کیهانی، هیچ اثبات علمی وجود ندارد. مقالاتی در هر مجله ای ثبت شده است.اما من روش او را شبه علم نمی نامم زیرا علوم زیادی وجود دارد که در ابتدا نمی دانستیم اما بعداً موفقیت آمیز بود.به نظر من ادعاهای آن شخص بسیار تصادفی بود. او هم می گوید می تواند بیاید.»

عکس زلزله شناس جنجالی هلندی زلزله شدید اکوادور را پیش بینی کرد؟

با این حال این هلندی با وجود اینکه در این مدت سه روزه برای زلزله های شدیدی که به آن اشاره کرد، نکته ای اعلام نکرد، اما خیلی سریع اخبار مربوط به زلزله اکوادور را پوشش داد و باید دید که این زلزله را سند جدیدی از خود ارائه می دهد. مطالبه.

4141