درگیری نیروهای انصارالله یمن با مزدوران اماراتی در مأرب/عملاقه یک فرمانده تسنیم کشته شد خبرگزاری تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، منابع خبری در یمن امروز شنبه گزارش دادند که نیروهای انصارالله یمن بدون درگیری توانستند تعدادی از مناطق «وضو گرفتن» در شهر «حریب» استان مارب را تحت کنترل خود درآورند.

خبرگزاری یمن «الخبر» گزارش داد که نیروهای انصارالله پس از عقب نشینی نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی از این منطقه، توانستند این مکان ها را بدون درگیری تحت کنترل خود درآورند. رسانه های یمنی وابسته به ائتلاف سعودی – اماراتی این درگیری را تایید کردند.

فرمانده ارتش وابسته به امارات در مارب یمن کشته شد

رسانه های یمن روز شنبه مدعی شدند که نیروهای انصارالله و دولت نجات ملی طی حملات و در جریان درگیری با نیروهای الملاقه (وابسته به یمن) موفق شدند چندین منطقه از شهر حریب واقع در استان مارب (مرکز یمن) را به کنترل خود درآورند. امارات متحده عربی). عمر العولقی فرمانده گردان پشتیبانی تیپ دوم الملقه به همراه چند فرمانده دیگر به هلاکت رسیدند.

عربستان سعودی، یمن، امارات متحده عربی، جنبش انصارالله یمن،

در همین راستا منابع خبری و فعالان سیاسی گزارش داده اند که عربستان درخواست اعضای شورای ریاست جمهوری برای دیدار با «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری یمن را نپذیرفته است. رئیس‌جمهور فراری یمن سال‌هاست که سعودی‌ها با این ادعا که یمن امن نیست، اجازه خروج از عربستان و بازگشت به یمن را نمی‌دهند و حتی گوشی‌هایش را نیز مصادره کرده‌اند، در حصر خانگی به سر می‌برد.

در همین رابطه، عادل الحسنی، فعال سیاسی گزارش داد: اعضای شورای ریاست جمهوری از سازمان اطلاعات عربستان خواستند تا تنها یک ساعت با عبد ربه منصور هادی دیدار کنند، اما عربستان با درخواست آنها موافقت نکرد. ” »

عربستان سعودی، یمن، امارات متحده عربی، جنبش انصارالله یمن،

تحرکات عربستان در جنوب یمن

فعالان رسانه ای و سیاسی در جنوب یمن عکس هایی از حرکت کاروان های نظامی سعودی از گذرگاه مرزی الوادیه به سمت عدن منتشر کردند. این کاروان نظامی سعودی متشکل از خودروهای زرهی مدرن، خدمه، سلاح و مهمات وارد «شهر المحفد» در استان ابین شد.

بر اساس اطلاعات، نیروهای کمکی مذکور در اختیار گروه «دره الوطن» قرار گرفت. عربستان سعودی چهارشنبه گذشته سه تیپ از مزدوران خود را پس از پایان دوره آموزشی خود در ساحل لحج به استان عدن فراخواند.

پیش از این «رشاد علیمی» رئیس شورای ریاست جمهوری دولت مستعفی از تصمیم خود برای تشکیل نیروهای جدید نظامی تحت عنوان «مدافع ملت» خبر داده بود. این نیروها قرار بود نیروهای ذخیره زیر نظر «فرمانده کل نیروهای مسلح» باشند. قبل از استقرار نیروهای دره الوطن در پایگاه نظامی الند در استان لحج، عربستان سعودی بر منابع آموزشی و مالی و نحوه تسلیح آنها نظارت داشت.

این تحرکات نشان می دهد که عربستان سعودی نگران امارات متحده عربی است. زیرا می ترسد که شهر سقوط کند و کاخ «معشیق» مقر حکومت منصور هادی در عدن توسط مزدوران وابسته به امارات اشغال شود. شایان ذکر است، چند ساعت پس از این اقدام عربستان، «ایدروس الزبیدی» یکی از هشت عضو شورای ریاست جمهوری یمن و از اعضای رهبری شورای جدایی طلب وابسته به امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب، در محل اقامت خود در ابوظبی با رهبران شورا در میدان. او یک جلسه تلویزیونی برگزار کرد.

منابع خبری در یمن نیز گزارش دادند که عربستان سعودی پنجشنبه گذشته فرمانده منطقه دوم نظامی فایز التمیمی را احضار کرد. در این خبر اشاره ای نشده است که این فرمانده به کجا فراخوانده شده است.

رسانه های سعودی گفتند التمیمی برای بحث در مورد انحلال تیپ “برشید” آخرین تیپ وابسته به شورای انتقالی جنوب احضار شد. منابع آگاه در یمن این اقدام عربستان را بخشی از برنامه های سعودی ها برای بازگرداندن اعضای شورای ریاست جمهوری به استان «حضرموت» می دانند.

انتهای پیام/