صنایع نیمه تعطیل چهارمحال و بختیاری فعال می شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فضل الله رحمتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با شناسایی پتانسیل های استان، زنجیره های یکپارچه تولید و توسعه را تکمیل کنیم.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه 20 درصد مساحت استان دشت و زراعی است، خاطرنشان کرد: این صنعت به دنبال ایجاد اشتغال پایدارتر است و باید سرمایه گذاری های لازم برای ایجاد آن انجام شود. یک صنعت سبز و خط تولید را هدایت کنید. .

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در سمت های اداره کل حراست، خاطرنشان کرد: به منظور افزایش کمی و کیفی بازرسی های این اداره کل از اصناف استان مساعدت شد تا هر ارگان صنفی در تخصص حوزه آن با بازرسان همراه است و علاوه بر کمک به بازرسی، تعامل اصناف با یکدیگر افزایش می یابد.

تعطیلی کارخانه مخمر ناغان یک اشتباه است

رحمتی با بیان اینکه اصناف و زیر مجموعه ها در سال آینده افزایش می یابد، گفت: برخورد تخریبی با اصناف عادلانه نیست و باید به دنبال رفع موانع تولید باشیم. تعطیلی آن اشتباه است، باید با رفع مشکلات زیست محیطی این کارخانه کمک کنیم تا به چرخه تولید بازگردد.

وی تصریح کرد: فعال سازی واحدهای نیمه تعطیل که سرمایه های مردمی هستند یکی از اولویت های اساسی ما است و بر واحدها نظارت می کنیم تا در صورت نیاز به روز رسانی و تکمیل شوند و ظرفیت تولید و اشتغال در این واحدها افزایش یابد. استان افزایش می یابد.

خطوط تولید لوازم خانگی استان به کارخانه های بزرگ اجاره داده شده است

رحمتی ادامه داد: در صنعت لوازم خانگی با کارخانه های بزرگ کشور مذاکره کرده ایم تا خطوط تولید لوازم خانگی در استان به این کارخانه ها اجاره داده شود و محصولاتی که در سبد محصولات استانی نیست تولید شود. با برند کارخانه های استانی.

صامت استاندار استان با تاکید بر اینکه به دنبال اتحادیه و برندسازی برای سایر صنایع هستیم، گفت: تولید برخی محصولات به مرز اشباع رسیده است و باید با ایجاد مشوق و حمایت از سایر صنایع به رشد صنعت در استان کمک کرد.

وی افزود: سهم صامت در شورای هماهنگی بانک ها 23 درصد بود و این برای استانی که بیکاری بالایی دارد خوب نیست.

رحمتی در خصوص پارک اوره رزین لردگان گفت: برای توسعه صنعت استان باید نفس را کنار بگذاریم و بدون ایجاد تفرقه در پیشبرد اهداف خود تلاش کنیم.

وی در پایان گفت: درصدد راه اندازی صندوق حمایت از صنعت ورزش در این استان هستیم و در این راستا از ظرفیت خیرین مالی و حامیان مالی استفاده خواهیم کرد.

اشتغال 1049 نفر در معادن چهارمحال و بختیاری

مهرداد قاسمی همچنین گفت: 134 معدن فعال در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که زمینه اشتغال مستقیم 1.49 نفر را فراهم می کند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سمت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: حجم سرمایه گذاری در معادن استان 57 درصد است و 23 درصد مجوزهای بهره برداری در این حوزه است.

انتهای پیام/68035
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید