مکرون: اوکراین نباید با سلاح های غربی به خاک روسیه حمله کند

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه شامگاه دوشنبه نسبت به هرگونه اقدام اوکراین برای استفاده از سلاح های ارسالی غرب برای حمله به خاک فدراسیون روسیه هشدار داد.

مکرون در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با مارک روته نخست وزیر هلند در لاهه گفت اوکراین نباید با سلاح هایی که کشورهای غربی در اختیار آن قرار داده اند به خاک روسیه حمله کند.

به گزارش سایت «ریانووستی» وی در این باره خود توضیح داد: یکی از معیارهای تامین سلاح [برای اوکراین] این است که آنها نباید منجر به افزایش درگیری شوند. این بدان معنی است که سلاح های ارائه شده است [به کی‌یف] آنها نباید برای حمله به خاک روسیه استفاده شوند.”

رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد: سلاح‌هایی که به مقامات کی‌یف تحویل داده می‌شود تنها برای محافظت از این کشور در برابر حملات روسیه استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش، مکرون در بخشی دیگر از سخنان خود گفت که فرانسه درخواست جدیدی از اوکراین برای ارسال سلاح بیشتر به این کشور دریافت نکرده است.

ریاناوستی به نقل از او گفت: ما تصمیم می گیریم [برای ارائه سلاح به اوکراین]ما بر اساس درخواست های جمع آوری شده اتخاذ می کنیم. تاکنون چنین درخواستی دریافت نکرده ایم. اما هر بار که درخواستی وارد می شود، آن را ارزیابی می کنیم تا ببینیم چه چیزی مفید است و چه کاری می توانیم به موقع انجام دهیم.

در حال تکمیل…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید