مشورت بلینکن با مقامات صهیونیست درباره ایران – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در سفر به تل آویو با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، بلینکن به طور جداگانه با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر، آیزاک هرتزوگ رئیس جمهور و الی کوهن وزیر امور خارجه دیدار کرد.

بلینکن در پستی در توییتر درباره دیدارش با بنیامین نتانیاهو نوشت: دیدار خوبی با نتانیاهو در اورشلیم (قدس شرقی) داشتم. تعهد ما به امنیت اسرائیل تزلزل ناپذیر است و آماده همکاری با نخست وزیر برای حمایت از منافع و ارزش های مشترک مردم خود هستیم.

وزیر امور خارجه آمریکا درباره دیدار و رایزنی با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور رژیم صهیونیستی، افزود: در مورد روابط مستحکم آمریکا و اسرائیل و پایبندی اسرائیل به دموکراسی و امنیت گفتگو کردیم. ما همچنین درباره ایران و وضعیت کرانه باختری گفتگو کردیم.

بلینکن درباره دیدار با الی کوهن، هموطن صهیونیست خود گفت: دیدار سازنده ای با وزیر خارجه اسرائیل داشتم.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال تقویت روابط دوجانبه، پایبندی آمریکا به امنیت اسرائیل، رویارویی با ایران، لزوم تنش زدایی در کرانه باختری و یکپارچه سازی گفت وگو را از محورهای اصلی گفت و گو در این نشست اعلام کرد. ملاقات. با الی کوهن

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: سیاست ما جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای است و از تمام توان خود در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

بلینکن همچنین گفت: تعهد ما به امنیت اسرائیل استوار است و هرگز آن را رها نمی کنیم و یکی از موثرترین راه ها برای ایجاد امنیت اسرائیل، تمدید پیمان ابراهیم است.

وی ادامه داد: بایدن متعهد به دستیابی به راه حل دو دولتی بین اسرائیل و فلسطین است و باید اقدامات لازم برای جلوگیری از تشدید تنش بین دو طرف انجام شود.

همچنین وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی خواستار کاهش تنش بین رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها شد و مقاومت فلسطین را بدون اشاره به حملات این رژیم به شدت محکوم کرد.