واکنش قانونگذاران سیاه پوست کنگره آمریکا به خشونت پلیس

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، با ادامه اعتراضات در آمریکا به رفتار خشونت آمیز و جنایتکارانه پلیس علیه «تایر نیکولز» سیاهپوست 29 ساله شهر ممفیس، گروه سیاه پوستان. قانونگذاران کنگره آمریکا با “جو بایدن” رئیس جمهور این کشور دیدار خواهند کرد تا در مورد خواسته خود اصلاحات در پلیس رایزنی کنند.

به گزارش روزنامه «گاردین»، در پی ضرب و شتم مرگبار تیر نیکولز توسط افسران پلیس در شهر ممفیس آمریکا، موجی از مطالبات برای اصلاحات در نیروی پلیس این کشور به راه افتاده است.

«استیون هورسفورد» رهبر فراکسیون قانونگذاران سیاه پوست در کنگره آمریکا گفت که این گروه متشکل از 60 عضو کنگره درخواست کرده است در روزهای آینده با رئیس جمهور آمریکا دیدار کند. به گفته وی، هدف از این درخواست “فشار بر مذاکرات در مورد اصلاحات شدیدا مورد نیاز سیستم قضایی آمریکا، به ویژه در اقدامات و رفتار مجریان قانون” است.

علاوه بر این خواسته رئیس جمهور آمریکا که اخیراً خواستار تصویب اصلاحات در پلیس شده بود، تظاهرات روز یکشنبه در شهر ممفیس علیه مرگ تایر نیکولز به دلیل ضرب و شتم افسران این قدرت ادامه یافت. .

تیر نیکولز، یک مرد سیاه پوست، 20 روز پیش، در 10 ژانویه، سه روز پس از ضرب و شتم وحشیانه توسط افسران پلیس ممفیس جان باخت.

والدین نیکولز برای شرکت در سخنرانی ملی جو بایدن در 7 فوریه دعوت شده اند.

بر اساس فیلم های منتشر شده از ضرب و شتم مرگبار تایری نیکولز، چند مامور پلیس بدون هیچ نشانه ای از حمله از سوی شهروند سیاه پوست با لگد، مشت، باتوم و روش های دیگر به صورت وحشیانه به این شهروند حمله می کنند.

پنج افسر پلیس ممفیس در ارتباط با مرگ تایری نیکولز متهم و اخراج شدند و دو معاون کلانتر نیز پس از انتشار این ویدئوها در جمعه شب اخراج شدند.

هورسفورد، یک قانونگذار دموکرات ایالات متحده از نوادا گفت: «هیچکس در کشور ما نباید از تعامل با افسران پلیسی که به جوامع مختلف ما، بزرگ و کوچک خدمت می کنند، بترسد. همه ما می خواهیم در امنیت باشیم. بسیاری از سیاه پوستان و قهوه ای ها و همچنین بسیاری از جوانان به طور کلی به درستی از تعامل با مقامات مجری قانون می ترسند.»

وی گفت: «ما از همکاران خود در مجلس نمایندگان و سنای کنگره می‌خواهیم که اکنون وارد مذاکره شده و با ما برای رسیدگی به اپیدمی خشونت پلیس علیه سلامت عمومی همکاری کنند؛ اپیدمی که به‌طور نامناسبی از بسیاری از جوامع در کشور ما تأثیر گذاشته است. ضرب و شتم وحشیانه تایری نیکولز یک قتل و یادآوری غم انگیز است که ما تا چه حد از حل مشکل خشونت سیستماتیک پلیس در آمریکا فاصله داریم.

دیک دوربین، رئیس کمیته قضایی سنای ایالات متحده، یکشنبه گفت: “آنچه در خیابان های ممفیس دیدیم چیزی جز غیرانسانی و وحشتناک نبود.” نمی‌دانم چه چیزی این خشم را در میان این افسران پلیس ایجاد کرده است که به خودشان به خاطر ضرب و شتم مردی تبریک می‌گویند.»

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید