فنلاند: اجازه هتک حرمت به قرآن را نمی دهیم – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت پلیس ملی فنلاند گفته است که اجازه هتک حرمت به قرآن کریم را مانند آنچه در سوئد و دانمارک رخ داد، نمی دهد.

بر اساس این گزارش، هیئت پلیس ملی فنلاند در بیانیه ای که در اختیار خبرگزاری STT قرار گرفته است، افزوده است که قوانین فنلاند نقض صلح مذهبی را جرم قابل مجازات می داند.

این شورا همچنین افزود: سوزاندن علنی یا هتک حرمت به کتابی که توسط یک جامعه مذهبی مقدس شمرده می شود نمونه ای از این جنایت است.

یک نظرسنجی در سال 2021 نشان می دهد که اکثریت قانونگذاران فنلاند نمی خواهند قانون این کشور در مورد قداست دین را تغییر دهند که امکان شش ماه زندان برای توهین به مقدسات را فراهم می کند.

لازم به ذکر است که مقامات سوئدی اخیراً به یک شخصیت راست افراطی دانمارکی اجازه سوزاندن یک نسخه از قرآن کریم را در استکهلم (پایتخت سوئد) دادند. دادستانی کل سوئد نیز از تحقیق و بازکردن پرونده تحقیقاتی در این زمینه خودداری کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادامه هتک حرمت به قرآن کریم در کشورهای اروپایی را که این بار در سوئد اتفاق افتاد به شدت محکوم کرد.

کنعانی افزود: متأسفانه برخی از کشورهای اروپایی مانند گذشته به بهانه واهی حمایت از آزادی بیان دست افراط گرایان و افراط گرایان را در راه نفرت پراکنی از مقدسات و ارزش های اسلامی رها می کنند و علی رغم شعارهای زیبا حقوق بشر، اسلام هراسی و اسلام هراسی در جوامع در حال نهادینه شدن است.