رضایی: تجربه امنیت و یکپارچگی قابل مقایسه نیست

علیرضا رضایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مسابقاتی مانند یاریگین از جمله مسابقاتی است که کشتی گیران بدون در نظر گرفتن نتیجه می توانند خود را محک بزنند، گفت: برد و باخت در مسابقات می تواند تجربه فردی مبارزه باشد. حضور آنها در چنین مسابقاتی می تواند کمک بزرگی برای آینده آنها باشد.

وی در خصوص مسابقات رنکینگ کرواسی نیز گفت: مسابقات رنکینگ کرواسی به دلیل اهمیتی که دارد کشتی گیران با تجربه ای دارد چرا که رنکینگ جهانی تاثیر مستقیمی بر عملکرد فردی کشتی گیران دارد. این مسابقات برای کشتی گیران مهم است و باید با احتیاط وارد این مسابقات شوند. امیدوارم کشتی گیران ایرانی که در مسابقات رنکینگ کرواسی کشتی می گیرند نیز نتایج خوبی کسب کنند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در ادامه بیان کرد: امیدوارم کشتی گیران مسابقات کرواسی را با شرایط خوبی پشت سر بگذارند و در مسابقات رنکینگ پیش رو عملکرد خوبی داشته باشند. انجام خوب در مسابقات رنکینگ به کشتی گیران کمک می کند تا به عنوان گروه برتر مسابقات جهانی 2023 انتخاب شوند که بسیار مهم است.

رضایی درباره انتقاد از اعزام مربیان همراه با تیم ملی به مسابقات بین المللی مانند یاریگین، گفت: مسابقات یاریگین همانطور که برای کشتی گیران یک تجربه بود، برای مربیان هم همین اهمیت را داشت. مربیان جوان می توانند در این مسابقات تجربیات زیادی کسب کنند. مسابقات فقط برای نتیجه گرفتن کشتی گیران نیست. کشتی گیران و مربیان باید در این مسابقات تجربه کسب کنند تا در آینده از آن استفاده کنند. ما مربیان زیادی در تیم های ملی داریم اما طبق سوابق فدراسیون مربیانی را به تورنمنت های مختلف می فرستد تا برای آینده آماده شوند. در این مرحله مسابقات یاریگین به نام فرید دژم حال و هوای خود را گرفت تا بتواند تجربه لازم برای آینده را در این مسابقات کسب کند. مربیان نیز مانند کشتی گیران باید تجربه کسب کنند تا مربیان واجد شرایطی شوند.

وی در خصوص غیبت پژمان تسکر در اردوی تیم ملی و تورنمنت های رده بندی کرواسی و اعزام 2 مربی جوان به همراه تیم ملی گفت: مربیان تیم ملی قطعا توانمند هستند اما تجربه پژمان تسکر با احسان یکسان نیست. امینی. امیدوارم مشکل تسکار هر چه زودتر حل شود و تیم ملی اضافه شود تا کار را از سر بگیرد. این مسابقات حتی می تواند به دیده شدن مربیان کمک کند و در مربیگری در آینده حرفی برای گفتن داشته باشند. تجربه امینی و پژمان قابل مقایسه نیست اما می توانند به تجربیات خود بیفزایند.

پیشکسوت کشتی کشورمان در پایان گفت: رقابت های رده بندی در کرواسی شروع خوبی برای کشتی گیران در سال جدید است هرچند ممکن است همه صاحبان عنوان در این مسابقات حضور نداشته باشند. اما این فرصت خوبی برای آنهاست تا برای مسابقات بزرگتر در سال 2023 آماده شوند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید