کاوه: معصومی از حضور در مسابقات کشوری معاف شد/ عملکرد تقانی امیدوارکننده بود – اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی تسنیم

محسن کاوه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، درباره مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان که در روزهای پایانی هفته جاری در سالن هفتیر تهران برگزار می شود، اظهار داشت: همه باید تقلا کنند. از سه مدال طلای ما در سال گذشته، امیرحسین فیروزپور و امیرعلی آذرپیرا دیگر سن لازم برای حضور در تیم ملی جوانان را ندارند، فقط امیررضا معصومی هنوز جوان است و در باشگاه جوانان قهرمانی کشور به شکل فعلی مبارزه نخواهد کرد. درگیر انتخاب ارشد او تنها کشتی گیر است که غیبتش در مسابقات کشوری جوانان مجاز است.

سرمربی تیم ملی جوانان همچنین درباره وضعیت احمد جوان کشتی گیر وزن 61 کیلوگرم مسابقات کشوری بزرگسالان نیز بیان کرد: وی در مسابقات قهرمانی جوانان کشور نیز مبارزه خواهد کرد. او سهمیه جام تختی را هم گرفت و باید ببینیم آنجا چه می کند. البته من با کاهش وزن یک کشتی گیر موافق نیستم، اما این یک تصمیم شخصی است، به خصوص در جوان ها، اگر فردی را مجبور به افزایش وزن کنم، حاشیه درست می شود.

شرط اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران به جام یاریگین بلافاصله پس از مسابقات کشوری در صورتی که تنها یکی از 9 کشتی گیر از آن تیم ملی به مدال برنز رسید چه بود؟ وی خاطرنشان کرد: حقیقت این است که قبلاً مسابقه ای در این باره برگزار شده بود و قرار بود در آن شرکت کنیم اما این دیدار از نظر زمانی به مسابقات ملی ما نزدیک بود که مرحله اول انتخابی تیم ملی کشورمان محسوب می شد. . قرار بود تعدادی از نفرات ما به زاگرب بروند و تعدادی هم به مسابقات قهرمانی آسیا بروند. به هر حال قرار شد با این نفرات که اکثرا 20 و 21 ساله بودند به جام یاریگین بریم و به نظرم بد نیست.

کاوه ادامه داد: تورنمنت سختی بود، روس ها با توجه به موضوع محرومیت می خواستند تمام توان خود را در آنجا محک بزنند. یک نکته، کشتی هایی مثل طاغانی که کشتی خوبی در مسابقات داخلی داشت، اینجا هم سوم شد و این امیدوارکننده بود. اما به دلیل مکاتبات قبلی چاره ای نداشتیم و نتوانستیم آن را تغییر دهیم.

انتهای پیام/