بایدن: F-16 به اوکراین نمی فرستیم – اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوالی درباره تصمیم آمریکا برای ارسال جنگنده به اوکراین گفت: «نه».

پس از تصمیم کشورهای غربی برای ارسال تانک به کی‌یف، اوکراین اعلام کرد که به دنبال دستیابی به هواپیماهای جنگنده و موشک‌های بالستیک است.

این در حالی است که به گفته مقامات نظامی آمریکا، پنتاگون عرضه جنگنده های اف-16 به اوکراین را رد نمی کند.

«سابرینا سینگ» معاون سخنگوی پنتاگون چند روز پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی با خبرنگاران اعلام کرد که دولت آمریکا برنامه ای برای اعمال محدودیت برای ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین ندارد.

سخنگوی پنتاگون همچنین احتمال تحویل جنگنده‌های اف-16 به کی‌یف را رد نکرد و گفت: ممکن است برای پشتیبانی هوایی از تانک‌های آبرامز ساخت آمریکا مورد نیاز باشد.

هنگامی که از سینگ خواسته شد درباره اظهارات روسیه درباره خطرات تامین تسلیحات جدید به کی‌یف نظر بدهد، سینگ پاسخ داد که واشنگتن چنین اقداماتی را تشدید وضعیت جنگی نمی‌داند.

طبق برآورد پنتاگون، از زمان آغاز جنگ در اوکراین، ایالات متحده بیش از 24 میلیارد دلار کمک نظامی به کی‌یف اختصاص داده است. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و دیگر مقامات مسکو نسبت به خطر گسترش سلاح های غربی به اوکراین در مناطق دیگر هشدار داده اند و آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده آمریکا هشدار داده است که نظامی کردن اوکراین توسط غرب به طور مستقیم امنیت اروپا و اروپا را تهدید می کند. جهان.

انتهای پیام