واکنش تهران به اظهارات تهدیدآمیز اخیر مقامات آمریکایی علیه ایران

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ناصر کنعانی در این خصوص خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای خود و گزارش های مکرر The International Atomic تاکید کرده است. آژانس انرژی نیز این موضوع را تایید می کند و اینکه دستیابی به سلاح هسته ای در دکترین امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران جایی ندارد.

وی افزود: در عین حال جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های علمی، فنی و فناوری خود در حوزه هسته ای را متوقف نکرده و بدون توجه به مواردی که در این زمینه وجود دارد، به حقوق مسلم خود به عنوان یک کشور عضو معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای استیفا خواهد کرد. نیازهای توسعه ای کشور تا چه اندازه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: دولت آمریکا به خوبی می‌داند که جمهوری اسلامی ایران هیچ تجاوز و تجاوزی به خاک و منافع خود را برنمی‌تابد و با قاطعیت و پشیمانی به متجاوزان پاسخ خواهد داد.

کنعانی درباره ادعای مضحک حمایت آمریکا از مردم ایران گفت: دست از ریا بردارید و شعور سیاسی ملت ایران را دست کم نگیرید.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود: مردم ایران در جریان اغتشاشات اخیر بار دیگر مشاهده کردند که دولت آمریکا و برخی از متحدان اروپایی آن در ابعاد مختلف و تا جایی که می توانستند. ، سعی در تحریک و توسعه شورش ها داشت. در ایران امنیت ملت ایران را فدای امیال و اهداف شوم ضد ایرانی خود کردند، اما مثل قبل تیرشان به سنگ خورد و مردم عاقل ایران دست زدند. خزانه

ناصر کنعانی در پایان خاطرنشان کرد: دولت آمریکا و برخی شرکای اروپایی آن با ادامه دروغگویی در مورد مشکلات داخلی ایران نتیجه ای نخواهند گرفت اما ایران اقدامات ضد ایرانی خود را محاسبه و پیگیری خواهد کرد.

310310